Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Kielikoru

Onko eroa suutelemisessa jos on kielikoru?
31273
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

No ei nyt hirveesti... mun jätkällä on sellanen ja ku se laitto sen ni sillon se tuntu vaan oudolta mut siihen tottuu....

Äänestä

eipä siinä eroa ole. itselläni on koru ja se on niin takana kielessä, että toinen osapuoli ei sitä suudellessa kyllä tunne.

Äänestä

Kyllähän se hieman erilaiselta tuntuu. Itselläni on ja jotenkin tuntuu kivemmalta suudella. Ja ennenku itselläni oli niin silloisella poikaystävällä oli, ja tykkäsin kovasti. Mutta kai seki on silleen, että pitää olla eka perustaidot siinä suutelussa, ni sitte se on vaan extra mauste siinä. Jos on huono suutelija niin ei siinä sitte mikään määrä metallia auta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Miehän kirjoitti:

Onko eroa suutelemisessa jos on kielikoru?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu