Totuus ei pala tulessa

Palstan antivsl:istä ei sitten ole puhumaan totuutta Vsl:ää syytetään kommunistiseksi ja natsistiseksi vaikka eu on paljon lähempänä noita kahta kuin eu.
Eu:ssa on kyse samasta asiasta kuin noissa kahdessa mutta eri paketissa.Syytätte vain vsl:ää siitä mitä te,eu tai teidän idolinne tekee.

Onhan se helpompi teille uskoa kun ette totuutta kestä että VSL väärässä nykyinen eduskunta oikeassa.Se että VSL:n ohjelmassa on jotain vasemmistoon viittaavaa ei tarkoita että puolue on vasemmistolainen vaan että esim.pääoman virtaaminen pois Suomesta on lopetettava ja samoin ehkäistävä tuloerojen kasvaminen koska nuo ovat vaaraksi kansan hyvinvoinnille.

Kummallista porukkaa palstan antivsl:ät ennemmin uskotaan jotain ulkomaanpelleä kuin rehellistä ja suoraselkäistä suomalaista miestä.

Ja väitteet siitä että mitä jos elintasomme putoaa jos kun jäämme ulkopuolelle.Ensinnäkin se todennäköisemmin nousee koska työn hedelmät käytetään suomen kansalaisten parhaaksi ei läskilaiskojenbryssienpedofiilibolshevikkien parhaaksi jotka ovat kaiken lisäksi jonninjoutavia byrokraatteja.

Eikä tarvitse maksaa jättisuuria jäsenmaksuja joista sitten saadaan "eu-rahoina "osa takaisin.
Kun viitsitään vähän byrokrasiteerata.Eikä tarvitse käyttää energiaa turhaan direktiivien täyttämiseen.
Ja kun ilmapiiri menee kansallismielisemmäksi saamme koneisiimme suomenkieliset ohjeet.

Ja sitten jos vaikka elintasomme putoaiskin?Mitä sitten?Nykyään näkyy että ihmiset valittavat turhanpäiväisistä asioista.Tällöin ihmiset ehkä valittavat enemmän mutta asiasta.Toiseksi itsenäisyys päätäntävalta oman maan asioihin on sen verran tärkeä että sen vuoksi on otettava riskit ovat hyväksyttäviä.Talvi-ja jatkosodassa miehet olivat miehiä menivät sotaan eivätkä valittaneet että mitähän jos mun elintaso putoaa 20%.
Palstan pro-unionistit ovat pelkureita koska pelko elintason putoamisesta on syy pysyä eu:ssa ja heittäytyvät rähmälleen siihen suuntaan koska ajatus itsenäisestä päätäntävallasta on pelottava ja jotta vaan saadaan joku turvaksi Venäjää vastaan.No mutta sitten kun sota tulee niin ollaan samassa tilanteessa kuin v.39 eli miehet ovat rintamalla ja te pyritte livistämään.

1

136

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jokke

      Hyvä että joku uskaltaa puhua niinkuin asiat ovat. Tällaisia kirjoituksia lisää, hyvät ihmiset, pystyttekö kirjoittamaan?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muuttaisitko kaivattusi luokse

      heti asumaan? 🛒
      Ikävä
      100
      812
    2. Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL

      Martina on kasvattanut fiksun tyttären.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      361
      750
    3. Mä olen tosi

      Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui
      Ikävä
      38
      576
    4. Samassa kylässä asuu yks mies...

      Jota en voi sietää... yök!
      Ikävä
      63
      548
    5. Sanotaan se sitten tässä

      Rakastan sua mies varmaan.
      Ikävä
      30
      546
    6. Olet kuin minä

      Jännä huomata tämä kerta toisensa jälkeen eikö ❤️
      Ikävä
      45
      533
    7. Mitä odotat kohtaamiselta?

      Niin, otsikossa kysymys.
      Ikävä
      66
      526
    8. Omituiset kuntayhtymän vieraat festareilla

      Mitähän Pekka Iivari teki kuntayhtymän vieraana festareilla? Harvemmin tällaiset tilaisuudet ovat ns. avec- tyyppisiä ei
      Kemijärvi
      48
      517
    9. Jos se onkin niin

      Että me molemmat kaivataan toisiamme. Odotetaan sitä näkemistä. Ollaan mustasukkaisia ja mietitään, että kenen kanssa se
      Ikävä
      27
      512
    10. En minä tule koskaan ottamaan sinuun yhteyttä

      Että siinä ole vaan rauhassa ilman minua koko loppuelämäsi ajan.
      Ikävä
      24
      511
    Aihe