Kuinka paljon suuremoi riski on saada sukupuolitauti tummalta mieheltä kuin perisuomalaiselta. Olen nimittäin viimeaikoina alkanut kiinnostua enemmän tummista mieheistä, joten mikä on tautiriski?
Tummat miehet?
Nimppa.
4779
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
eiii. aids on varma,
Tilastojen valossa kun otetaan huomioon kondomin päältälähtemis/hajoamisriski, on turvallisempaa naida suomalaista ilman kumia, kuin ulkomaalaista kumilla.
Näin siis vain tilastojen valossa, mutta antaa vähän osviittaa. Jos aids-tukikeskuksessakin testin yhteydessä kerrotaan, että maahanmuuttajat nostavat hiv-tilastoja pääkaupunkiseudulla..?
Siis maahanmuuttajat nostavat hiv-tilastoja vain pääkaupunkiseudulla?
Ei muualla suomessa?
ja tää ei oo mikään kyyninen kysymys, vaan et onks sulle "jaapajaa" oikeasti aids-tukikeskuksesta näin kerrottu??
Kiitän ja kumarran.
no toki varmasti muuallakin, mutta siellä selkeästi, pk-seudullahan tartuntoja todetaan väestömääräänkin suhteutettuna muuta maata paljon enemmän.
Ja kyllä, näin on kerrottu. Mutta ei siis vain pk-seudulla, se nyt vain on yksi syy alueen korkeampiin tilastoihin.