karting forum

Matti Puhakka

Moi
uusi alan harrastaja on avannut uuden foorumin
osoite http://www.kartingforum.net/ Täällä ollaan rauhassa että muut lajit ei ihmettele asioitamme sillä harvon kartigia kehuttiin Suomi 24 palstalla.
Täällä toivottavasti ollaan asialinjalla.
toivottavasti timpan sivujen kautta pääsee jatkossa tänne.

16

12536

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • katsoja

      Tuolla forumilla on se hyväpuoli, että ei tarvii kirjautua ja on se tietty vakkari nimimerkki. Eli ei tarvitse olla kuitenkaan omalla nimimerkillä liikenteessä jos pelkää harrastustoimintansa hankaloituvan rehellisistä mielipiteistään. Kuitenkin kirjautuminen aiheuttaa yleensä sen, että keskustelu tulee hieman siistimmäksi ja asiallisemmaksi.

    • hoo

      Onneksi tuonne pitää rekisteröityä niin jää kaikki paskan jauhaminen ja selkään puukottaminen vähemmälle. Eli ei muuta kuin kaikki oikeasti asioista kiinnostuneet ja niistä puhumaan pystyvät kirjautumaan tuonne.

    • "alan uusi harrastaja....

      Terve,

      tarkoituksena oli nimenomaan luoda keskustelupaikka ASIALLISELLE keskustelulle, josta jotain kehitysideoita voisi noustakin pintaan. Tietysti tälläkin palstalla osa kirjoittajista on postannut oikein asiallisia kommentteja. Palstalle pakollinen rekisteröityminen voi siinä suurimmassa puuskassa hieman antaa aikaa tunteiden jäähtymiseen, eikä siihen viestiin tule aivan kaikkea "saatanallista rienausta" kirjoitettua.

      kartingforum.net:ssa on pyritty luomaan alueet mahdollisimman laajasti kattamaan kartingin ympärillä pyörivä keskustelu. Lisäksi kaikki kehitysehdotukset otetaan vastaan, koskee ne sitten foorumin rakennetta tjsp.

      Foorumia moderoin parin kartingista mitään tietämättömän kaverin kanssa, ja "karsintaraja" kirjoitteluissa menee sivuilla ilmoitettujen sääntöjen mukaan. Toivoisin kuitenkin kirjoittelun tason pysyvän sen verran korkeana, ettei viesteihin tarvitse puuttua.

      terveisin

      [email protected]

      • JiiPee

        ...tätä on odotettu. Tsemppiä adminille!


    • kyseliä vaan

      masa meinaakkos unohtaa tän saittin vallan

    • ....

      On muuten iha suhteellisen tyylikkään näkoinen etusivu

      • okei

        sivut mutta kyllä on hankalat käyttää esim tähän verrattuna


      • uudet
        okei kirjoitti:

        sivut mutta kyllä on hankalat käyttää esim tähän verrattuna

        uudet viestit ja kellon ajat vois olla paremmin
        esillä , muuten aika hyvät


      • samoin
        okei kirjoitti:

        sivut mutta kyllä on hankalat käyttää esim tähän verrattuna

        toi uus foorumi on epäloogisesti suunniteltu seurattavuutensa takia. nämät sivut tuntuvat palvelevan alan harrastajia jokseenkin helpommin.


      • höpötä
        okei kirjoitti:

        sivut mutta kyllä on hankalat käyttää esim tähän verrattuna

        Nyt kyllä höpötätte, kartinforum.netissä on kyllä paljon parempi foorumi ku täällä suomi24:ssä ku tännekki kirjotetaan kaikkee paskaa ku ei tarvii rekisteröityä, oletteko itse vähän tyhmiä, mulle ainaki kartingforum on helppo käyttää ja siellä näkee kaikki uudet viestitkin helpommin ku täällä.


      • aidan takana ruoho vihreämpää
        höpötä kirjoitti:

        Nyt kyllä höpötätte, kartinforum.netissä on kyllä paljon parempi foorumi ku täällä suomi24:ssä ku tännekki kirjotetaan kaikkee paskaa ku ei tarvii rekisteröityä, oletteko itse vähän tyhmiä, mulle ainaki kartingforum on helppo käyttää ja siellä näkee kaikki uudet viestitkin helpommin ku täällä.

        takia sitten täällä keskustelussa kiehnaat jos kerran on parempaa olemassa????????????


    • on hävinny

      nämä sivut???
      sais tähän edes tällä palstalla asiallisen vastauksen ;)

      • Mökillä ?

        Toivottavasti ja luultavimmin kyseessä vain tilapäinen toimintahäiriö,eiköhän palaudu toimintaan piakkoin ?


      • äöldksafj

        Ei ainakaan ole pariin päivään ollut pystyssä tuo saitti. Ehkä kävijämäärä kyykytti?


      • kartti ukko
        äöldksafj kirjoitti:

        Ei ainakaan ole pariin päivään ollut pystyssä tuo saitti. Ehkä kävijämäärä kyykytti?

        No nyt näyttäisi jälleen pelittävän kartingforum :-)


    • Anonyymi

      Näyttää olevan ajat sitten lopetettu foorumi tuossa muodossa

    Ketjusta on poistettu 26 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      58
      5544
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      196
      3578
    3. Huono päivä

      Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja
      Ikävä
      18
      2398
    4. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      22
      2375
    5. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      9
      1188
    6. Huonosti.

      Oletko kohdellut kaivattuasi huonosti? Miksi?
      Ikävä
      102
      1048
    7. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      62
      1037
    8. Rötösherra käräjillä

      Ähtäriläisyrityksen epärehellisyys oli niin suurta, että mies yhtiön takaa oli lähellä saada ehdotonta vankeutta. Vaikeu
      Ähtäri
      18
      1012
    9. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      83
      998
    10. Häneen rakastuminen oli sellaista

      että aina uskoi ja luotti että kyllä tästä vielä edetään jotenkin. Se olikin vain rakastuneen toiveajattelua kaikki. Ta
      Ikävä
      79
      965
    Aihe