matoja

Tularin altaassa näyttäis olevan näitä akvaariosta tuttuja valkoisia matosia, voiko ne vahingoittaa sitä ? kaloillehan ne ei ole vaarallisia, mutta tularista en tiedä. Ja onko muuta tehtävissä kuin pestä allas täysin kokonaan ?
2297
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Jos laakamatoja ei ole aivan hirmuisesti, tai ne eivät häiritse esteettistä silmääsi, niin turha sitä allasta on edes pestä niin kovin tarkasti. Tuliliskot pyydystelevät laakamatoja varmasti mielellään ruoakseen!

Eli ei, madoista ei ole haittaa salamantereille.

Äänestä
  • Hyvä tietää, että se syökin niitä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


hoitsu kirjoitti:

Tularin altaassa näyttäis olevan näitä akvaariosta tuttuja valkoisia matosia, voiko ne vahingoittaa sitä ? kaloillehan ne ei ole vaarallisia, mutta tularista en tiedä. Ja onko muuta tehtävissä kuin pestä allas täysin kokonaan ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu