On sanottu että aivojen DMT-varastot tyhjentyvät kun ihminen kuolee...Siitä herää kysymys onko tämän maallisen taipaleen päässä jonkinlainen (kenties ikuinen?) megatrippi ...DMT tripillähän tuntuu siltä että ajan kulu hidastuu, jopa seisoo...Mitähän sitten kun kaikki DMT:t aivoista lähtee kerralla hyrräämään , se mitä esim Ayahuascaa nautittaessa on vaan murto osa siitä ;P
Onkohan kaikki jutut Taivaaseenpääsystä tai helvettiinjoutumisesta silkkkaa potaskaa?? O_O
Jos pysyy uskollisena DMT todellisuudelle niin tulee hyvä trippi sitten lopussa ;)??
Milenkiintoinen havainto on sekin että Ayahuascasta tuli sellainen olo että on siellä "toisella puolella" mitä aina on ihmetellyt että mitähän on tämän elämän jälkeen...silloin se kysymys ei tuntunut enää kysmykseltä vaan mieli alkoi ikuistua, aika alkoi menettää merkitystään, hidastua...kuolemaa ei enää ollut vaan oli ainoastaan elämää. Ei pakokeinoa, halua turruttaa, vaan tuo helvetinmoinen olento.
DMT ja Kuolema
11
5192
Vastaukset
- on-
helvettiä ja kuolema paratiisi.
- Beeb
no ei tää kyllä miltään helvetiltä tunnu
- Supernova Sun
Kas kun aivot ovat kartta, mielen kartta. Kaikki kemikaalit ovat polkuja, reittejä joissa avaruus kaareutuu, massa pakenee, energia siirtyy, sidos, kytkös, katkennut polku, elektronikaappauksessa syntynyt polku, kemiallisten yhdisteiden sekamelskassa Mystinen X joka toteutuu ja jalostuu.
Toisenlaisia polkuja, mystisiä polkuja. Oikotie koska reitti Kemikaalilla Z on erilainen kuin normaalilla kemikaalilla D. Mutta samalla sinkoudutaan polulta, maailmankaikkeus esittää itsensä muodossa joka ei olekaan vanhan mallin mukainen. Tietoa? Kyllä, liikaa - jäsentymätöntä. Turistina katselemassa koska ymmärrys vaatisi referenssin jonka tuntee. Hallusinaatio - totista totta, mutta silti unikuva.
Hei, kaikki on totuutta, me havaitsemme sitä. Eivät silmät valehtele, ei mielikään - kaikki koettu on realiteettia.
Ihmisenä... järkevän polun löytäminen sieltä, tiedon tuominen... jopa manipulaatio. Mahdollista, mutta täysin tavoittamatonta. Liikuta sormeasi ja kaikki muuttuu, tee teko - et voi palata takaisin koska jo on tehty. Yhtä hyvin voit yrittää kirjoittaa elävillä muurahaisilla raamatun, eivät ne paikallaan pysy. Siksi turismi - ainoa oikea. Kontrollin haku on tie hulluuteen (ja ehkä hulluudessa ääretön voima? Ehkä myös unissa, ja kuitenkin paluu vanhaan... tai uuteen jossa kuvittelee vanhan.)
Ajattele. Puutkin elävät vain 100-200 vuotta. taivaankappaleiden verkkaisessa tanssissa se ei ole mitään. Puut ovat energiaa, räjähtelevät planeettamme tietoisuuden voimasta kuin supernovasta irtoutuva energiapurkaus - ja meille ne jäätyvät paikalleen koska elämme vain silmänräpäyksen. Puun DNA - avain arvoitukseen, kuinka päästä äärettömyyden reunan yli, tuon supernovan pinnasta eroon. Ja sitten tämä ilmentymä, fenotyyppi - se on sitten konkreettinen rakonen todellisuuden pinnassa, paikka josta puu kasvaa. Puun mukana ei kulje vain DNA - vaan myös informaatiota sen olemuksesta - ja loppukädessä myös jossain muodossa tieto koko olevaisuudesta koska kyllähän puu tiesi mistä rakosesta se voi itsensä energiana puskea näkyviin. Me havaitsemassa galaktisen mikrosekunnin ajan ja sitten katoamassa - palaamassa ja lähtemässä.
(ps. viime psykedeelireissulta on yli 4 vuotta. Edelleen aivot voi avata jos tarve tulee ;)- Ei-Hajuakaan
On tullut istuttua alas ja mietittyä oikein ajan kanssa?
Hienoa tajunnanvirtaa. - Realisti8
Ootkohan yhtä psykoosissa näin 2018 mitä olit tuolloin 2005?
- Anonyymi
Realisti8 kirjoitti:
Ootkohan yhtä psykoosissa näin 2018 mitä olit tuolloin 2005?
Retu
- käyttäjä
On sanottu että aivojen kannabis-varastot tyhjentyvät kun ihminen kuolee...Siitä herää kysymys onko tämän maallisen taipaleen päässä jonkinlainen (kenties ikuinen?) megatrippi ...kannabis tripillähän tuntuu siltä että ajan kulu hidastuu, jopa seisoo...Mitähän sitten kun kaikki kannabikset aivoista lähtee kerralla hyrräämään , se mitä esim hasista nautittaessa on vaan murto osa siitä ;P
Onkohan kaikki jutut Taivaaseenpääsystä tai helvettiinjoutumisesta silkkkaa potaskaa?? O_O
Jos pysyy uskollisena kannabis todellisuudelle niin tulee hyvä trippi sitten lopussa ;)??
Milenkiintoinen havainto on sekin että hasiksests tuli sellainen olo että on siellä "toisella puolella" mitä aina on ihmetellyt että mitähän on tämän elämän jälkeen...silloin se kysymys ei tuntunut enää kysmykseltä vaan mieli alkoi ikuistua, aika alkoi menettää merkitystään, hidastua...kuolemaa ei enää ollut vaan oli ainoastaan elämää. Ei pakokeinoa, halua turruttaa, vaan tuo helvetinmoinen olento.- Beeeb
vittu et vituttaa
- :-)
DMT vapauttaa sielusi ajasta ikuisuuteen..... Olet vanki omassa kehossasi, mutta jotenkinhan mielen ja aineen on tehtävä yhteistyötä.
http://www.near-death.com/jung.html
Carl Jungin aika-avaruustrippi! =)- psyke
henkimolekyyliksi (spiritmolekyle vai miten se meni englanniksi). Näin sanoi ainaki terence mckenna ja näin uskotaan monien luonnonkansojen ja newage-shamaanien keskuudessa.
- yliannoskokaamiten
Mitenkäs sitten mielestäsi tämän jalkapalloilijoiden suosikkihuumeen eli kokaiinin kanssa on kun tulee sydänpysähdys kokaiinin yliannostuksesta?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku605006Katu täyttyy...
Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt362279Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."
No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti612154- 2222153
Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"
Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm2171362Korjaa toki jos...
Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä181198- 89966
Taas joku junan alle
Piltolan tasoristeyksessä: https://www.tilannehuone.fi/ Uutinen Iltalehdessä, Iltasanomissa, MTV:llä, Ylellä jne. Jossai47943- 66887
Harmittaa...Lampsiinjoen sillat
Tulva vei toisen ja toinenkin hajosi. Mielellään korjaisin molemmat, mutta ei ole resursseja siihen hommaan. Ikää jo 72v12869