Omasta kärrystäni (900 ´85 T16) on ilmeisesti öljynpaine varoitusvalo kaput. Tästä johtuen ostin painemittarin (Trisko). Kaikki muuten hyvin, mutta ei ole tietoa miten tuo kapine kytketään! Jos joku viittis hieman neuvoa miten homma hoituu niin allekirjoittanut kiittää runsaasti!!
Öljynpainemittarin asennus
900T
5419
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
mittari tulee öljynpaine anturasta eli vanha pois ja sen tilalle uusi joka pitäisi olla mittarin mukana.
...kun täällä päässä oleva tarvitsee kaiken rautalangasta väännettynä. Eli tarttis tietää mistä ko. anturi löytyy ja miltä näyttää
se sieltä motin kyljest jostain löydy. en tiedä tarkalleen missä se 900:ssa on, mutta luulisin, että koneen vasemmassa kyljessä. ja se on ikään kuin "ruuvi", johon sitten tulee johto. oliko tarpeeksi rautalangasta? :-)
Vasemmalla (=kuskinpuolella) tosiaan, Imusarjasta alaspäin öljynsuodattimen päällä se on..
Jälleen kerran: Kiitos neuvoista! Eiköhän se näillä neuvoilla onnistu meikäläiseltäkin (en kyllä menis vannomaan) ;D