Oululainen osuuskaupan omistama Ford-liike jakaa 100 Fordia edullisella leasingtarjouksella Vanhasen vaalityöhön. Autot myydään Vanhasen hävittyä vaalit sikahalvalla kepulaisille vaalityöntekijöille.
Fordin lahjoitus on poliittinen kannanotto Viescarilta ja Suomen Fordilta. Nettiboikotti pystyyn Fordia vastaan. Nyt meni vaimon Focus vaihtoon.
Fordin lahjoitus on poliittinen kannanotto Viescarilta ja Suomen Fordilta. Nettiboikotti pystyyn Fordia vastaan. Nyt meni vaimon Focus vaihtoon.
Vastaukset 6
Vanhimmat
....
Viescar tekee kauppaa. Sadan auton kertakauppa on sen verran iso Oulun tasolla, että sen voi tehdä normaalia pienemmällä katteella ja rahaa tulee silti tarpeeksi yrittäjällekin. Jatkossa rahaa tulee noiden autojen määräaikaishuolloista, kesärenkaista ja muista varusteista. Lisäksi tulee muutama sata muuta kepulaista asiakasta, jotka haluavat samanlaisen ja värisen auton kuin Vanhasen lähipiirilläkin on.
ajaahan Ben ja Sasi Fordilla. Miksei Amerikan Ford tue Niinistön kampaniaa.
Ei tehtaalla eikä edes maahantuojalla ole mitään tekemistä sen kanssa kenelle dealerit autoja tarjoavat kampanjateippauksilla tai ilman.
Viescar tällä tempulla tekee myös kiusaa S-ryhmää lähellä olevalle Maanautolle, jonka Peugeoteilla keskustalaiset tavallisesti ajavat.
...johonkin politiikkaan saatikka vielä johonkin
puoluepolitiikkaan ja vielä presidentin kampanjassa on jotakin täysin käsittämätöntä ja kaiken markkinointi- ja mainosetiikan vastaista.
Poliittisissa kampanjoissa on ehdottomat sääntönsä aivan kuin missä tahansa sodassa tai vastaavissa tilanteissa!
Pitäisikö nekin oikein erikseen kirjoittaa lakiin!
Kuka nyt haluaa yhdistää jonkun kärrynsä tai minkä tahansa tuotemerkin johonkin politiikkaan ja puolueisiin.
Yhdysvalloissa tuollainen varmaan laissakin sanktioitu markkinointirikos menisi varmaan johonkin oikeuteen ja kampanjan voisi keskeyttää.
Myös laivayhtiöt ovat innolla mukana presidenttien sponsoroinnissa ja päinvastoin. Työväen presidentti Sauli Niinistö on kytköksissä tietenkin punaiseen Viking Lineen, Matti Vanhanen perinteisemmin sinivalkoiseen Tallinkiin.
Kummankin ehdokkaan äänestäjät suosivat lähikuukausina tietenkin oman ehdokkaansa laivaa, tämähän on selvä.
Vaalikahvittelun ainoa voittaja lienee Gustav Paulig. Tuskin kukaan tarjoaa äänestäjilleen Kulta-Katriinaa tai Saludoa, vaan Presidenttiä.