olemme osatmassa chrysler grand voyageria 2000v- 2001v.onko totta että huono ei kannata ostaa ja bensa vai diesel
huonoko voyager
7
2342
Vastaukset
- masa
ehdottomasti. Vanhemman ajovalot ovat täysin kelvottomat. Kaupunkiajossa tämä ei toki ole niin iso ongelma kuin pimeällä maantiellä. Joissakin autoissa on näkynyt linssityyppisiä valoja; ovatko yhtään parempia?
- ei kannata ostaa
Oli sitten automerkki mikä tahansa. Tutki huolella auton kunto, sen historia, huoltokirja jne. Jokaisella automerkillä on omat huonot puolensa ja lapsenvaivansa. Tässä ne keskittyy lähinnä vcaihdelaatikkoon, joka sekin kestää hyvin huollettuna normaaliajossa. Parempia ajo- ominaisuuksia saat todella etsiä. Itselläni on ollut 13 autoa ennen nykyistä (T & C 3.8) ja täytyy sanoa, ettei tämä häpeä yhdenkään edellisen rinnalla. Amerikkalainen auto on vaan elämys, joka pitää kokea.
- uuze
Ite ostin muutama kuukaus sitten 2001 grand voyagerin kaikilla herkuilla ja en oo paremmalla autolla ajanu. Vääntö on 3.3L moottorissa hyvä ja kulutus suht ok. Sisätilat mukavat ja eniten yllätti hiljaisuus. Valot on paremmat kuin edellisessä PT cruiserissa. Tilaa löytyy mahtavasti kuljettaa vaikka mitä etenkin kun ei oo perhettä ja voi ottaa muutaman penkin takaa pois. Suosittelen!
- jusi99
Parempaa ja tilavempaa autoa saa kyllä etsiä, ja kertoa jos löytyi!!!
- simpsoni69
jusi99 kirjoitti:
Parempaa ja tilavempaa autoa saa kyllä etsiä, ja kertoa jos löytyi!!!
Itelläni ollut jos jonkun moista autoa ennen nykyistä (3.8 T&C) ja täytyy sanoa että en enää vaihtais. Toinen Chrysler menossa ja parempaa saa kyllä etsiä jos haluaa tilaa ja voimaa, bensankulutuksesta viis.
- Make
Mistä oot kuullu että huono? Tuskin omistajilta, jotka tuntuvat tyytyväisiltä. Ehkä tämmöstä huhua levittelee köyhät, jotka joutuu ajamaan vaikka Opelilla tai peräti Fordilla.
olemme vaihtamassa ja tottakai keskustelua käydään ystävien kanssa ja tällä kylällä yksi sellainen auto ja se on kuullemma tippunut mereen ja siinä on sähkö vikoja .on muka jyväskylässä auto korjaamossa oikea painajainen. mutta vanha bemari farmari olisi paras.siis saksata tuotu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eutanasia - miksi eläimelle sallitaan armokuolema, mutta ihmiselle ei?
Olen pitkään ihmetellyt yhtä asiaa Suomessa. Kun koira kärsii parantumattomasta sairaudesta ja kovista kivuista, eläinlä4111754Sanna Marin vetänyt leukoja 11 kertaa
Tästähän oli joskus polemiikkia, kun muistaakseni lupasi kymmenen tai jotain vedellä. No nyt niin on, ainakin omien san354714Sosiaalidemokratia romahtanut kautta maailman
nuoret eivät enää kannata järjetöntä aatetta, joten demarien täytyy hakea kannattajia mamuista. Ruotsin sos.demit jo kie2532848Miksi Seta ja Sofia Virta ei vaadi muslimeita kunnioittamaan priden-arvoja?
Kuten tiedetään niin islam ei hyväksy sitä mitä pride edustaa. Seta-pomo Mikkonen nosti hirveän äläkän kun yksi tepsin1482638- 1121732
Farmi Suomi: Kokeeko Frederik, 81, saman kohtalon kuin ikämies Danny?
Danny, musiikkineuvos Ilkka Lipsanen, nähtiin mukana Farmi Suomi -realityssä v. 2024. Danny teki yllätysratkaisun ja tuo14112840 vuotta töitä paiskinut ja 3 vuotta työttömänä mamuna Suomessa, sama eläke
Jokin mättää. Eläkettä ei pidä maksaa lainkaan mamuille jos työhistoriaa ei ole vähintään 10 vuotta takana.210897- 82850
- 76813
En luota sinuun
en edelleenkään yhtään tiedä oletko lintu vai kala vai kalavale. Ja ilmeisesti haluat pitää sen niin, syitä voi vain arv62796