HENKILÖAUTOILLE NOPEUDENRAJOITIN 120KM/H, tai mieluiten 110km/h, johon kattonopeuden voisi pudottaa. Paketti- ja linja-autoille myös 80km/h rajoitin kuten kuorma-autoillekin.
Jo tämän hetkisellä lainsäädännöllä kaikki yli 120km/h on laitonta, niin miksi niin kovaa pitää pystyä ajamaan ja varantamaan kanssaliikkujien turvallisuus???
HENKILÖAUTOILLE NOPEUDENRAJOITIN 120KM/H
7
783
Vastaukset
- rekoissa ym
Taitaa olla se rajoitin raskaan liikenteen kulkuneuvojen joukossa LÄHINNÄ VITSI. (en tidä miten sen kiertävät) Lujaa tuntuu kulkevan
- se on
helppoa kuin lapselta karkin vienti.
- Rattimatti
se on kirjoitti:
helppoa kuin lapselta karkin vienti.
Mutta onko se ylpeilyn aihe? Rehellisellä pelillä pitää pystyä menemään, mutta jos se ei onnistu, kannattaa harkita alanvaihtoa. Ranskanmaalta löytyy hiukkaskiihdytin, siellä halkaisevat atomeja.
- henkilöautoilija
Laaditaan nettiadressi, jossa kattonopeus lasketaan moottoriteillä 60 km/h ja muualla 40 km/h. Yleinen kattonopeus voisi olla tuo 40 km/h, mutta tiepiiri voisi harkintansa mukaan käyttää joillakin tieosuuksilla 50 km/h.
Raskaalle liikenteelle tulis asettaa rajoitin joka estää ehdottomasti yli 30 km/h nopeuden ylittämisen.
Talvikautena kaikkia nopeuksia lasketaan se nykyinen 20 km/h.
Polkupyörälle ei tulisi nopeusrajoituksia talvikaudeksi. Kesällä polkupyörän sallittu suurin nopeus olisi 20 km/h.- ja rommia pullo
Eikohän turvallisinta olisi palata siihen viime vuosisadan alussa olleeseen käytäntöön, että jokaisen kulkuneuvon edessä ( mukaanlukien polkupyörät ja kottikärryt ) kulkisi mies, tai tietenkin tasa-arvon nimissä myös feministi kelpaisi, kävellen heiluttaen punaista lippua. Lipusta olisi tietenkin poistettu sirppi ja vasara. Loppuisi liikenneonnettomuudet kerralla, nollavisio toteutuisi... Kolminkertainen hurraa Liikenneturva ja muut Enemmistö ry:n jäsenet.. hip hip hurraa. Enemmistö rulaa!!!
- mie vuan
mitään muuta löydy kun aina samat typerät aiheet?
En edes jaksa enää kirjoittaa miksi tuo idea on täysin järjetön. Lue vanhat tredit!- !!!
!!!!!!!!!!!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kelekkakisat
Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.2110935- 408207
- 1255245
- 1433646
- 693558
Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset
Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi353514- 333157
- 552519
Olisipa saanut sinuun
Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak352011- 281786