kertokaapa paljonko on kuukausipalkka yksityisellä asemalla. Tehtäviin kuuluu kassa-asiat, ajanvaraus vakuutuksien myynti ja ajoneuvojen rekisteröinti. Paikka ei ole pääkaupunkiseudulla, mutta isossa kasvukeskuksessa kuitenkin.
Koulutus on alalle sopiva ja työkokemustakin löytyy, vaikkakaan ei autoalalta.
Odotan vastauksianne!
autokatsastusaseman toimistovirkailija
6
5747
Vastaukset
- Ex-virkailija
Tarjoavat 1000-1200 €/kk ja parhaimmillaan maksavat 1500€/kk, koska hommaan saa jonkun tohon hintaan kumminkin...
- toimistotätsy
Kts tuore Autoalan työehtosopimus, suosituspalkkoja. Noudatetaan ainakin meillä. Riippuen alueesta, siinä 1800 e molemmin puolin aloittelevalla toimistosihteerillä. Aluksi syytä kuitenkin tyytyä harjoittelijan palkkoihin, kunnes oppii työnkuvan kokonaisuudessaan.
- sihteeri
Itse olen pääkaupunkiseudulla katsastusaseman toimistosihteerin tehtävissä. Palkkaa maksetaan meille toimistolaisille n.1700 ja risat, 5 vuotta samoissa hommissa tällä asemalla ollu saa 1900 vähän päälle. Siitä voi lähteä vääntämään, yksityisillä paremmat palkat/mahdollisuus neuvotella toisin kuin esim. a-katsastuksella. :)
ps. mut on tämä kyllä nihkeetä hommaa, kohta otan lopputilin ja vaihdan hommia :D - Anonyymi
Mikä lie tällä hetkellä katsastusasemien toimistotyöntekijöiden palkka?
- Anonyymi
Yksityinen työnantaja 3000€/kk.
- Anonyymi
3100 mulla ja ylsityinen
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va1433129- 81727
Mies pyysi rahaa
Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?2221384Jos tapaisimme uudelleen?
niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J701201- 441181
- 371051
Mites nyt suu pannaan
Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va381032Taas Lieksassa tyritty
Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke133987- 47964
Nähdäänkö ensi viikolla
paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.38918