kaverista mustis

ei tän näin pitäis mennä

Seurustelen itse ja silti olen mustis, kun yks miespuolinen kaverini alko seurustelee... Tietysti oon tavallaan myös onnellinen hänen puolestaan, mutta... häl ei tietenkään oo enää niin paljon aikaa mulle ja ... niin pakko se on myöntää et oon salaisesti ehkä hiukan ihastunut kyseiseen ihmiseen ja siks sille naisellekin mustis, mut en haluu tunteitani kellekään paljastaa, koska nykyinen suhteeni on mulle sen verran tärkee...

3

679

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kun...

      on ihminen sillä lailla itsekäs(narsisti), että haluaa olla kaikille se keskipiste. Mulla sama tilanne, joten sympatiat sun puolella. Kuitenkin kun tiedän mistä tämä johtuu, sitä osaa hallita tunteitaan paremmin. Antaa muidenkin olla onnellisia... Ehkä auttaisi hyväksymistä, jos opettelisi tuntemaan sen naisen paremmin? Kokeile! Avain sana on avoinmieli!

    • miten olis

      jos ottasit etäisyyttä kyseiseen mieheen kun se vielä ei ole kovin hankalaa.He elävät omaa elämäänsä ja sinä omaasi.Koska jos sinä rakastut niin kaikki on huomattavasti hankalampaa SINULLE.Kavereista ei olla mustiksia vaan ollaan iloisia heidän onnestaa
      kuten hän on sinun.Mikset ole o0ma mihesi kanssa vaan surkuttelet kun kaverilla ei ole aikaa.Käytä energiasi siihen mitä sinulla on kun siihen mitä et saa..

      • alkup.

        Katsos, kun sitä elämässään saa eri asioita eri ihmisiltä. Yhdeltä ei voi saada kaikkee, ei edes omalta mieheltään. Ihan samoin oon joskus aikoinaan ollu allapäin, kun joku parhaista samaa sukupuolta olevista ystävistäni on alkanu seurustelee sillä seurauksella, et meidän yhteinen aika on vähentyny.

        Ja mitä siihen naiseen tutustumiseen tulee, niin oisin tavattoman onnellinen, jos voitais kaikki neljä olla kavereita, mut mun kulta ja ystävä-/kaverimies ei tuu toimeen keskenään. Kaverini tyttöystävän taas oon tavannu vaan kerran. Yritin olla ystävällinen ja mukava, mut vastakaiku oli vähän karua... Et semmosta... Kyllä tää tästä kumminkin =)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Stefu LOISTAVAA!

      Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      2024
    2. Msisa on eronnut

      Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      29
      1082
    3. Missä sinuun mies voisi

      näin pääsiäisenä vahingossa törmätä? Ei ilmeisesti missään?
      Ikävä
      69
      883
    4. Venäläisiä keksintöjä?

      Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?
      Maailman menoa
      262
      770
    5. Tiedän että on aika luovuttaa

      En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r
      Ikävä
      65
      760
    6. Raviskalla tappo?

      Huhuja liikkuu et raviskalla ois joku laitettu kylymäksi?
      Oulainen
      14
      744
    7. Sun mies on mun

      Sinun mies on yksin minun ja sinä et voi sille mitään.
      Ikävä
      83
      693
    8. Katumuksesta

      Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t
      Sinkut
      132
      687
    9. Sisällissota kiihtyy Ruotsissa

      KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.
      Maailman menoa
      213
      679
    10. Et arvaa nainen, miten ikävä mulla on sinua.

      Sinua ei voi unohtaa. Pusu sulle musulle!
      Ikävä
      26
      673
    Aihe