Mitä sairaita komedioita tiedätte? Sellasii Meet the feeblesin tyylisii.
Sairaita komedioita?
12
3744
Vastaukset
- 98989898
paras komedia minkä oon ikuna nähny on kung pow suosittelen
- Spirou
Pink Flamingos, kokeiles sitä, se on sairas, mut aika kiva kuitenkin kunhan ei ole liika tabuja.
- Spirou
Voihan noille Bad tastelle ja Brain deadille nauraa, ja ne on jossain määrin sairaita splatterkomedioita, ja lisäks vielä hyviä. Trainspotting! Monty Python leffat.
- Abbath
Eli Sam Raimin legenda Evil dead trilogia, Street trash ja Terror firmer tulee nyt mieleen.
- kovin
sairas mutta hiukan outo kuitenkin: shaun of dead.
- seeety
kovin kirjoitti:
sairas mutta hiukan outo kuitenkin: shaun of dead.
ON. The Rocky Horror Picture Show. Aika omituinen ja todella hauska. Loistavaa musiikkiakin sisältää, ja onhna tämä myös siinä samassa musikaali.
- Yavanna
Mun mieleen pulpahti ensimmäisenä tälläinen mustan huumorin sävyttävä, melkeimpä crazy - huumoriakin sivuava elokuva, kuin Sairasta Sakkia.
Tuo elokuva on aika kaoottinen ja osittain huvittavakin, mutta enimmäkseen mustaa huumoria.
Ja yks ei niin mustaa huumoria oleva on Linnunradan käsikirja liftareille. Tämä on hauska ja hieman sekavahko, ei ainakaan ihan tavallinen komedia tai scifi. :) Ensimmäisenä tulee mieleen Jacksonin Bad Taste ja Braindead. Kyllä Jacksonin leffat vaan olivat tuplasti parempia silloin joskus muinoin. Mahtoiko joku oikeasti tehdä jotain yhtä hyvällä, huonolla maulla ja huumorilla? Ei taida löytyä voittajaa.
Sam Raimin leffat ovat lapstickiä ja kauhua, Bruce Campbell on kuin luotu pääosarooleihin. Ehkä eniten huumorin puolelle meni trilogian viimeinen eli Army of Darkness, joten jos kipeää komiikkaa haetaan, niin ehkä sitten ne kaksi aiempaa.
Lisäksi voisi olla Brian Yuznan leffat. Re-Animator-sarja ja The Dentist saattaisivat olla sopivan kepeän kipeää.
Vielä tulee mieleen hieman tuoreemmista leffoita mieleen Shaun of the Dead ja se yksi, jonka nimeä en nyt pirullakaan muista... ehkä joku toinen kerta.- zzzzzzzzzzzzzz
"Erämaa syö miestä".
- ***Tietokoneen imijä***
Happiness - Onni. :D
- Juppeli
Tom Greenin ohjaama "Sormet pelissä" jossa hän myös itse näyttelee pääosaa. Se on aika härski ja erittäin hauska elokuva. (K-18)
- komedia:
Konttorirotat. Toinen: Paha Pukki.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1383819Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3362954Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt81855Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa51588Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41069- 71924
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar38854- 44764
- 65731
Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat22708