Mikä on Martina aitolehti koulutukseltaan? Onko totta ettei ole läpäissyt peruskoulua vai oliko se vain huhupuhetta?
Martinan koulutus?
lakjsdhluhwe
1049241
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 104
Vanhimmat
kesken, eli ei ole ylioppilaslakkia. Myöskään ammatillista koulutusta ei neidolta löydy.
Mitäs aikoo neiti tehdä tulevaisuudessa kun ei enää "malli"hommat elätä? Ei sitä nykyään saa ilman koulunkäyntiä mitään työtäkään mistään, paitsi jotain siivoojaa ja kaupankassaa? Hyvä esimerkki on myös Saija Ketola joka elättää itseään halvoilla pornokuvilla kun ei muuhunkaan pysty...eikä edes yritä kouluttautua.
opiskelee tietääkseni meikkaajaksi, eli on kyllä lähtenyt kouluttamaan itseään, Saija Ketola siis.. martinasta en tiedä, Stockholm Diskotekissä töissä ainakin...
On huhupuhetta , Hän on suorittanut peruskoulun Munkkiniemessä
Kouluja ja kurssejahan voi käydä koska tahansa se ei katso ikää
Martinan älyllä ei paljon kouluja käydä, on sen verran heikkolahjainen. Jos jonkun parin tunnin kurssin jaksaa käydä, niin taitaa olla jo saavutus, varsinkin jos kurssi käydään vielä
" natiivi enkulla "....LOL
Peruskoulun käynyt ja vähän muutakin
Nämä voi ihan tarkistaakkin
Hyvät on plikan tienestit
Elättääkö rikas mies Australiasta?
Aina välillä alkaa kyllä jo naurattamaan, kun käyn ehkä kerran kahdessa kuussa pyörähtämässä näillä sivuilla, että mistä ihmiset puhuu, niin aina puhutaan samoista tyypeistä, joita niiiiiin vihataan. Martinan tissit, tyhmä Saija, Martinan tatuointi, Saijan pornofilmi, Martinan alastonkuvat.... voi jee. Mitä hittoa te niistä kyselette kun ei kerran nämä "turhat julkkikset" kiinnosta..? Ja toisekseen se, että nämä ihmiset ovat kaikkien tiedossa ja tekevät hieman omalaatuisia ratkaisuja, ei vähennä heidän ihmisarvoaan. Mutta oli sitten näillä mollaajilla oman huonon itsetunnon pönkityksen tarve tai niin hirveä viha (joka alkaa olla jo vähän pelottavaa) ko. julkkiksia kohtaan näiden kirjoitusten motiivina, niin voisi olla ihan tervettä hankkia itselleen jo jotain muutakin mietittävää ja elämää. Tai mikä vielä parempi: hankkikaa itsellenne uusi julkkis-uhri, johon voitte kirjoituksillanne oksentaa ulos pahan olonne!
Aivan oikein,--- !!!! Kerrankin joku puhuu täällä asiaa!!!
onneksi olkoon sinulle kun olet päässyt tämän kaiken yläpuolelle. Hyvä kun käyt välillä ojentamassa ja opettamassa meitä taviksia sieltä ylempää.
Aivan =) ja sekös sinua suuresti harmittaa, kun löytyy joku sellainenkin joka ei heitä lisää peetä myllyyn.. Pieni vihje: jos on huono itsetunto niin kandee ees yrittää peittää se......
Mikäs mikäs..siel taitaa olla astetta parempi kotipsykologi, kun pystyy noin pienen tekstin perusteella kertomaan kijoittajan itsetunnosta. Mä omistan suuren egon ja hyvän itsetunnon..mut siltikin MARIKA on mun mielestä täys pelle. Tunnen myötähäpeää hänen sukulaisiaan kohtaan.
Hih..meni pellet sekaisin =)
Sinunkin sukusi häpeää sinua.
Miksi kirjoitat, kun sua ei julkkisjuorut nappaa?
Tuskin Martina on ehtinyt paljoakaan koulunpenkkiä kuluttamaan kun naama on joka viikko "kulttuurilehti" Seiskan kannessa.
Kuuluu samaan koulujakäymättömään ryhmään kun esim. Matti Nykänen.........
Ilman tutkintotodistusta tai ei, hyvin tuntuu neiti pärjänneen ilmankin! Ja eiköhän tuo itse pidä huolta itsestään jatkossakin, joten ei siitä suomalaisten tarvitse huolehtia =)
Puhut asiaa.
Jotenkin vaan raivostuttaa,että nämä nk. turhat julkut pörrää jokapaikanhöylinä ja lehtien kansissa vuodesta toiseen joko pärstänsä tai tekojensa ansiosta.
Välillä vaan käväisee mielessä että onkohan ees peruskoulua tullut suoritettua. Vaikka mitäpä se mulle kuuluu.
esimerkiks mannet ei suorita ja silti ne ajelee vaan mersuilla että repikää siitä
Ei ne mannetkaan tyhmiä ole.
Minkä helvetin takia suotta suorittaa peruskoulu,
kun elämässä pääsee eteenpäin laulamalla Liljankukkaa,elämällä fattan rahoilla,varastamalla ja varastettua tavaraa myymällä.
Reilu 15 vuotta kulunut tästä aloituksesta. Hyvinhän tuo on pärjännyt ja varmaan pärjää jatkossakin.
Aitolehti ei ole neiti vaan eronnut rouva. Muutenkin naurettavaa nimitellä lähes 4-kymppistä eukkoa neidiksi. Martinasta ei saa enää neitiä kirveelläkään.
Mitä vähemmän on koulutusta sitä enemmän arvostan sitä kuinka hyvin pärjää! Moni koulutettu haaveilee samoista tuloista. Toivotaan että varautuu myös eläkepäivien varalle!
Ei ole todellista. Tuo Martinan haukkumisketju on vuodelta 2005. Toki samaa koulutuksen puutetta? jankataan kuin tänä päivänäkin. Joku tiesikin että Martinalla on joku vainoaja aivan kouluajoilta asti. No, tässä se nyt nähdään. Kyllä on Martina hankkinut paljon lisää koulutusta tuon vuoden 2005 panetteluketjun jälkeen.
Elämässä pärjää jopa paremmin ilman tutkintoja ja yo pohjaa ulkonäöllä ja kunnianhimolla. Plussaa tuo jos on biseksuaali, homoseksuaali,transu.
Fitness,mallintyö, kauneuskilpailut, kuntoilu ja hyvinvointialat, juontajantyöt oppii työn kautta. "Näyttävän näköisyys " on hyvä. Esim Sofia, Martina jne.Toinen ryhmä on etsiytyä (jos on kaunis tai missi) rikkaan miehen elätettäväksi, josta sitten eroaa jossain vaiheessa ja jää rahaa ja mainetta tai etsiytyä kuuluisan miehen tai poliitikon tai ohjaajan/näyttelijä/ rokkarin seuraan niin loppuelämän. Tai hakeutua politiikkaan niin pääsee pitkälle esim Tanja, Tukiainen, Ruusunen, Merikukka.
Suomessa miehiä joiden seura kannattaa on Vanhanen, oli Kanerva, Niinistökin( nuori vaimo tuskin olisi köyhää vanhaa miestä ottanut jos olisi kuulunut vielä populisipuolueeseen kaijen kukkuraksi) Spede eläissään (Drokkila ja Riitta) Keskinen, Hakkarainen ja Harkimo. Valitettavasti myös media ala on onnenonkijoille helppo. BB on ollut helppo tie mm juontajan hommiin esim Koskinen Nousiainen Amanda ja käväisi siellä Martinakin ja Niko. Mutta on myönnettävä että kiertoteitse hankittu ammatti kuuluisuuden kautta on myös tuonut hyviä mediapersoonia, kuten juuri Niko, Koskinen jaAmanda. Että jokainen on oman onnensa seppä.
Mitä luulet jos on jatkanut meikkaajakoulussa.
Mikä ihme tuo peruskoulujankkaaja on jo vuodesta 2005? Tukiainenkin twiitissään haukkui Martinan (tai ei käyttänyt tuota nimitystä vaan sellaisia joita en nyt viitsi toistaa) kirjoituksia peruskoulutasoisiksi. Edes hän ei väittänyt että peruskoulu olisi jäänyt kesken.
Vanhalla mätisäkillä ei ole mitään tutkintoja. Mitään opintoa se ei ole vienyt kunnialla loppuun asti. Se vetää hatusta kaikenlaisia ammattinimikkeitä ja loput se keksii omasta tyhmästä päästään, mutta oikeasti se ei ole minkään alan taitaja. On se nolo!
Sinä ilmeisesti olet jo vuodesta 2005 ollut täällä jauhamassa samasta asiasta.
Nämä faktat ei vanhene ja tuo emakko ei muuta tapojaan. Vanhat ketjut ovat edelleen ajankohtaisia.
Sä vaan jaksat vaikka koko palsta on kääntynyt sun pahansuopaisuuttasi vastaan.
Eikö sua hävetä.
Miksi totuutta pitäisi hävetä? Miksi haluat elää valheellista ja vääristynyttä elämää? En näe "koko palstan "kääntyneen mihinkään suuntaan. Onko sulla ongelmia hahmottamisen ja luetun ymmärtämisen kanssa? Tällä palstalla puhutaan edelleen asioista niiden oikeilla nimillä! Suoraan ja kaunistelematta.
Sinun kannattaisi miettiä tuota vihanhallinta ongelmaasi hieman tarkemmin.
Häivy!
Ehkäpä se vihanhallinta kurssi olisi enemmän tarpeen sinulle kuin kommentoijalle jolle vastasit.
Ei ole normaalin ihmisen käytöstä, räksyttää valehtelemalla palstalla 10 vuosia.
Jos ihmisen elämän ainoa tarkoitus on mustamaalata Martinaa palstalla, on joku pahasti pielessä.
Silloin kannattaa kääntyä psykiatrin puoleen, kertomaan ongelmasta nimeltä siellä ja täällä Martina joka puolella Martina.
Hän osaa auttaa noin pitkäksi päässeessä pakkomielteessä.
Ei koulutusta.
Ei oikeesti!! Onko tätä aihetta käsitelty näin kauan😂
Olisihan sillä ollut nyt jo 16 vuoden aikana kertoa todellisuuden koulutuksistaan ja oikeuksistaan käyttää niin monia eri ammattinimikkeitä. Ei vaan ole näköjään ollut aikaa...
16 vuotta, olet jaksanut stalkata ja vääristellä kaikki asiat.
Hanki elämä ja anna muiden elää
Tuollainen stalkkaaminen on SAIRASTA
Olisiko joku henkilö jolla on pakkomielle koulutuksista. Joku joka itsekin sanoo aina opiskelevansa sitä tai tätä. Joskus täällä näkee sellaisia oman koulutuksensa hehkuttajia että ei välttämättä usko todeksi.
Noin sanoo se, joka ei ole ollenkaan tai hätäisesti saavuttanut päättötodistuksen peruskoulusta. Kateus on kavala tauti.
niinkö?
Olet idiootti vanhojen juttujen kaivaja. Mene hoitoon ja hanki elämä. Sulle nauraa kaikki
Tottahan tuo ap jo kirjoitti vuonna 2005. Ei ole todisteita vieläkään mistään opinnoista. Samoja virheitä vaan toistaa elämässään ei edes virheistään opi.
Martinan koulutuksille riittää yksi rivi.
Ei koulutusta, ei edes peruskoulun päästötodistusta. Ja riville jäi vielä tyhjääkin.
Tämä 12:45 kirjoittaja on sama joka on tehnyt aloituksen vuonna 2005. Oksettavaa! Muuten, on käynyt peruskoulun loppuun. On kertonut julkisuudessa päästötodistuksen keskiarvonkin. Oikeesti kuusitoista vuotta on tuo aloittaja tuota väitettään hokenut. Minne jäi ne hokemat ettei olisi käynyt Helsingissä? Joku hoki Riihimäkeä yhteen aikaan. Jännä.
Elämän koulua on käynyt ei mitään muuta ja sitäkin hyvin rajoitetusti. Yleistietämys tällä naisella täysin nolla tasoa, ei mitään kielitaitoa ( natiivi enkku ) juu juu , ei mitään hajua kuinka verbit taipuu, sanoja vaan laittaa peräkkäin, lauseet päin persettä .
Kuka uskoo, vaikka sanoisi, että kyllä peruskoulu on suoritettu , ei kyllä missään näy, kirjoitustaito heikkoa. En menisi hirveästi kehumaan kyseisen naisen koulutustasoa. Kaikki muukin taso on todella heikkolaatuista, urheilusuorituksien ym.
Idiootti vainoaja nostaa taas vanhaa roskaa silmille. Meneekö Martinalla liian hyvin ja öykkärilaumalla liian huonosti. Sen voi päätellä, että paniikki on päällä.
Mara ainakin osaa vainoamisen taidon. Tälläkin hetkellä roikkumassa eksänsä perässä maailmalla.
Tosiaankaan ei roku. Kato Hannua ja katso manboobsin kuvia?! Kuin menisi omasta mielestä?? Kukaan ei ole niin hullu, että tuota takaisin tahtoisi. Hyi saatana!!!!
Sulla taitaa olla kaikkein pahin paniikki, kun tullaan todellisen asian juurille. Ei se Martinan koulutustaso siitä miksikään muutu, vaikka kuinka huudat vainoajia ja maalittajia. Sääliksi käy.
Hannu on pohjanoteeraus tässä Martinan miesten sarjassa.
Ei todellakaan ole.
Miksi ihmeessä olisi ?
Eka kerran kävin tuolla ylilaudalla, kun täällä mainostettiin Stefun drinkkikoulua, onpa mies vajonnut alas uhkailuineen, mustat silmän aluset ja sekaisin kuin käkikello. Juu tuon miehen takiahan Martina ja nämä kaunottaret hänen seurassaan matkustivat tuonne Dubaihin asti vain saadakseen nauttia hetken Stefun sivistävästä seurasta ja drinkkikoulusta. Sääliksi käy Stefun perhettä ja läheisiä, miksi toimii noin? Sanon vaan, onpa paska kaveri, kun laittaa Stefun sekopäisiä kuvia ig.iin eikä Sofiakaan puutu siihen.
Hannu ei todellakaan ole pohjanoteeraus, oletko kenties joku jätetty nainen, ei huolinut sinua niinkö? Naisen katkeruus ja viha toista naista kohtaan on syvää ja vahvaa.
Häpeäisin, jos oma yleistietämykseni olisi Martinan tasolla ja kieliä ei todellakaan osaa. Olen pari kertaa kuullut muutaman lauseen " enkuksi " hänen suustaan niin voi voi ...Sun is coming down... niinhän se meni vai mitä Martina ?
Therman oikein edustavan näköinen ainakin tässä viimeisimmässä kuvassa, jossa istuu Sofian kanssa. Ei uskoisi että niinkin paljon " kännisekoilee " kuten täällä väitetään.
Sen sijaan tämä Martinan rakas Mölli on säälittävä, työtön , ei mitään hehkutuksen aihetta, ei mitään karismaa, ai niin onhan hänellä raiskausyyte....joopa joo.
Seiska kettuilee Martinalle , julkaistusta persekuvasta , mutta ei tyhjäpää itse ymmärrä.
Kukaan selväpäinen nainen ei kahta kertaa katsoisi tämän " Möllin " pärstää, sen verran kuvottavan näköinen hemmo. Mutta saamansa syyte jo kertoo aika paljon kyseistä miehestä.
Sama henkilö tekee aloituksia Martinasta tänäänkin joka on tehnyt jo vuonna 2005. Noin pitkäaikainen vainoaja on kyllä varmaankin maailmanmestari omalla sarallaan.
Sinähän olet täällä kauan roikkunut jos tiedät jo vuodesta 2005 tehdyt aloitukset, olet pahasti sairas.
Ei tarvitse kuin katsoa ketjun päiväyksiä...
Kuules nyt debili, olet toistanut tota valhettasi jo useasti tässä ketjussa.
Ei sen rapamahaisen linnatatuoidun kolutustaso siitä nouse.
Ponnistaisi nyt sen peruskoulun päästötodistuksen, niin olisi jo kauhia sivistyksen merkki.
Voisi instassa sitten esitellä sitä todistusta.
Mikähän koulutus tällä aloittajalla on, jos on joku niin hukkaan on mennyt.
Aloittajan koulutus ainoastaan tullut äidin maidosta ja samoin opettanut ettei koskaan tarvitse tehdä mitään töitä elämässään .
Munkkiniemen moraalinen peruskoulu joka jäi kesken.
Valehtelija liikenteessä. Onko valehtelu imetty äidinmaidossa?
Marsu on käynyt vain elamannkovakolua 3 vuotta.
Mitä koulua sinä ?
Sofian koulutus?
Sofian koulutus on kova elämän koulu jo lapsesta lähtien ja miesten elättinä oleminen koko elämänsä ajan.
Stefun koulutus?
EN OSTA YHTÄÄN MITÄÄN TÄLTÄ!
Sen uskon täysin. Vedät mielummin kaljaa ja muita piristeitä ennemmin kuin pitäisit huolta kunnostasi.
Niin, tämän Martinan koulutuksen vähyys johtuu yksinkertaisesta asiasta, hän on yksinkertainen henkilö, jolla on jo peruskoulun suorittaminen ollut ylivoimaista..
Ihmettelen sitä että miksi häntä ei ohjattu mihinkään erityisryhmään kaltaistensa joukkoon.
Vai yritettiinkö erityisryhmässä, mutta todettiin sielläkin toivottomaksi tapaukseksi?
Niin vaan pyörittää omaa yritystä ja pärjää ihan hyvin.
Martina on kymmenen kertaa viksumpi ja älykkäämpi, kuin sinä joka et tee mitään muuta kuin haukut yötä päivää henkilöitä juorupalstoilla. Martinalla on kaksi omaa yritystä ja pärjää elämässään paremmin kuin moni korkeasti koulutettu henkilö.Jos olet itse joutunut erikoisryhmään koulussa, ei pidä kuitenkaan toisia henkilöitä niihin sotkea koskaan.
Voimavalmentaja ja salarakas.
Onko 12 ällän ylioppilas voimakoulusta?
Hyvin on pärjännyt hän ja hyvin kaikki hällä.
Hällä 😀 juu hän on pärjännyt hyvin hintana yksityiselämän myynti julkisuuteen
20 v. sitten tehty aloitus. Kyllä nyt on joillekin helle laittanut nupin sekaisin.
Samat on aloittaneet Martinan mustamalaamisen, sai myös uhakuksia, jossain INC-galleriassa kun Martina oli 18-vuotias. Eli ei ole tämä helle laittanut nuppia sekaisin vaan olleet sekaisin jo ainakin vuodesta 2000 lähtien. Ja mikään ei ole muuttunut. Saman kirjoittelee täällä edelleen. Huvittavin ole se joka oli Kauppalehdessä tehnyt vuonna 2010 törkeän haukkumisketjun Martinasta. Toki samat jutut kuin täällä tänä päivänä. Eskokin muistettiin haukkua, tottakai.
Vanha vosu on kokoelämänsä ajan ollut sivuraiteilla ja siksi on katkera esimerkiksi Martina Aitolehteä kohtaan. Ei yksin koskaan riitä koulutus yksistään elämässään pärjäämiseen,vaan rohkeus periksiantamaton asenne työhön ja arvostus omaan osaamiseensa.
Se joka oli Eskoa haukkunut törkeästi ja Esko laittoi sen haukkumisen stooriinsa, niin näytti kirjautuneen IRC-galleriaan joskus 2007 tai sillä paikkeilla.
Siitä olen yllättynyt että mitä noiden haukkujien henkilöllisyys tulee selville eri puolilla, missä haukkuvat,niin tosi paljon Martinan haukkujissa on myös miehiä. Heiltä tulee ne kaikista törkeimmät jutut. Toki muutamat naisetkin ovat miesmäisiä ja törkeää kieltä käyttävät.
08:23 "ei yksin koskaan riitä koulutus yksistään elämässään pärjäämiseen ". Olisi sunkin kannattanut vähän opiskella
Onko jo valmistunut siitä uusimmasta koulusta, jota hehkutti joitakin vuosia sitten?
Sinulla on sama tyyli kysellä jatkuvasti, kuten vuonna 2005 tekemästäsi tämänkin ketjun aloituksestakin selviää.
Tämä aloitus on tehty vuonna 2005 ja kun vuoden 2020 loppupuolella olen tänne erehtynyt, niin täällä oli erään vakihokema päivittäin se, että Martinalta olisi jäänyt peruskoulu kesken. Silloin kommentoinkin kerran hänelle että ei edes Tukiainen Martinan haukkumisissa väittänyt että olisi jäänyt peruskoulu kesken. Haukkui vain Martinan kirjoituksia peruskoulutasoiseksi. Tukiainen haukkui myös muita naisia että kyllä näkee että eivät ole käyneet kuin peruskoulun. Tukiainen lisäksi siihen että "minä olen sentään ylioppilas". Joku media oli nämäkin Tukiaisen kirjoitukset laittanut sivuilleen. Ehkä hänellä oli siihen aikaan toimittajaystäviä?
Tuostahan tulemmekin siihen tulokseen että tämänkin ketjun aloittaja on hyvin tukiaismainen henkilö.
Googlasin "martinan koulutus suomi24" ja voi jessus, tuli monta kymmentä Martinan vainoajan tekemää aloitusta joissa oli kirjoitellut Martinan koulutuksesta. Aivan aloituksiakin oli kymmenittäin mutta sitten tietenkin siitä kirjoittanut myös jokaiseen ketjuun.
Saa maisterin paperit syksyllä.
Siis ainakin 2005 vuodesta saakka vainonnut Martinaa ja nyt eletään 2024. Tuota kutsutaan kyllä jo vainoamiseksi, eikä näytä osaavan vieläkään hellittää. On tainnut vainota jo kouluajoista saakka, eli ainakin silloin, kun Martina oli 15 vuotias. Joutunut raukka vierestä katsomaan, eikä ole koskaan päässyt porukoihin, niin jäänyt ulkopoliseksi, noinhan ne vainoajat yleensä sitten aikuisena käyttäytyvät!🤔
Sairas tuo vainoaja on ja kuuluisi psykiatriseen hoitoon! Höpöttää myös jatkuvasti samoja asioita, joten ei ole milläänlailla terve.
19:05 sulle kaksi sanaa: hae apua
Sinulle 17:03 Sulle kaksi sanaa; lopeta Martinan vainoaminen ja hae itsellesi apua!
Totta, noinhan ne vainoajat käyttäytyvät!
20:16 Mene nyt jo hoitoon, vai tarvitseeko sun ilmoittaa pakkohoitoon🤔
Älkää nyt viitsikö!
Onhan meidän Tyrkky-Kortsu-Mirri-Minniminna-Martta-Martti-Marzu-Martsu-Marsu-Maratiina-Maritza-Marakatti-Lehdykkä-Lehdyskä-Kotletti-Trikotletti-Gosmopoliitti-Salarakas "Mara" Impilinna-Kortelampi-Aitolehmä-Maitolehmä-Aivolehti-Aitolehti-Eremenko-Eerikäinen-Hyvönen-Therman-Täärmanni-Kadhum-Tamminen-Pikkarainen-Backer-Palacilla vaikka minkälaista koulutusta.
On avointa peruskoulua, avointa lukiota, avointa yliopistoa, avointa sitä-sun-tätä. Mutta ennen kaikkea elämänkoulua, avointa sellaista.
Tämän takiahan meidän Mara laulaa omaelämänkerrallista lauluaan seuraavasti:
"Joskus aikain alussa, kun luotiin maailmaa
Niin tarvittiin myös kansaa kauas susirajan taa
Vahingossa Luoja oudon prototyypin loi
Ja tuumi, että: "Pakkasessa Marakin elää voi"
Niin syntyi kaurahattu, rehupuntti, punaniska, perusjuntti
Oikea maralainen
Kaurahattu, rehupuntti, punaniska, perusjuntti
Häijy ja itsepäinen
Outo Mara korvessansa rällästi ja joi
Ja lämpimikseen muita turpiin mukiloi
Selvin päin ei turhaa sanaa kuultu niillä main
Ja juovuksissa kiroiltiin ja yapeltiin ain
Niin syntyi kaurahattu, rehupuntti, punaniska, perusjuntti
Oikea maralainen
Kaurahattu, rehupuntti, punaniska, perusjuntti
Häijy ja itsepäinen"
Tavallaan on. Reiki-oppinut on.
Kielitieteen kandidaatti.
Wannabe stara?