Miksi aina pimeyden voimilta suojautumisen opettaja on "pahis" ja vaihtuu jika vuosi? Häiritseekö tämä muita?
Aina pimeyden voimilta suojautumisen opettaja
13
2336
Vastaukset
- Jaajaa
En nyt sanois pahikseks. Ei ne kaikki ole 'pahoja' ja niinhän niissä kirjoissa sanotaan että pimeydeltä suojautumisen opettajan paikka on kirottu..jaa-a.
on ollut kuusi tähän asti, pimeyden voimilta suojautumisen opettajia siis. Orave, Lockhart, Lupin, Vale-Villisilmä, Pimento ja Kalkaros.
Eihän näistä ole pahoja olleet kuin Orave ja Vale-Villisilmä, Kalkaroksen pahuudesta kun ei voi olla vielä varma.
Hyviä siis ainakin minun mielestä näyttäisi olevan enemmän...- hähhyli
???
- .....
Oravekin oli Voldemortin vallassa. Tai niin mä sen käsitin.
- vampire
Olihan Siinä Lubin ja hän oli puhdas hyvis ja ei minua ole haitannut se että PVS ope vaihtuu koko ajan. Se on hyvä kun tulee uusia hahmoja kirjaan ja kun kuulemma paikka on kirottu niin (en ois uskonu että siinä oli jotain takanakin)
- hihhuli
noista joka vuotisista vaihdoista tulee mieleen meijän enkun opet!!! :B buahahahahhahhahahnnnnnnnnwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwww
- rggdgsrtwetwdf
Voldemort/Tom Valedro kirosi työpaikkan koska Dumbledore ei suostunut palkkaamaan häntä pvs-opettajaksi. Siitä lähtien pvs-opettaja on vaihtunut joka vuosi.
- ......
Lukeeko kirjassa noin? Sen tiedän, että joku tyyppi kirjassa ajatteli sen olevan kirotun mutta mun mielestä se on vaihtunut ihan syystä. Tarkoitan siis, ettei siihen välttämättä mitään kirouksia tarvita.
Orave heitti veivit Voldemortin takia.
Lockhard menetti muistinsa, koska käytti Ronin rikkinäistä sauvaa.
Lupin erosi, koska Kalkarokselta lipsahti eräs fakta.
Jne.
Siis käy ihan normaali järkeen, että se on vaihtunut. - <mie>
...... kirjoitti:
Lukeeko kirjassa noin? Sen tiedän, että joku tyyppi kirjassa ajatteli sen olevan kirotun mutta mun mielestä se on vaihtunut ihan syystä. Tarkoitan siis, ettei siihen välttämättä mitään kirouksia tarvita.
Orave heitti veivit Voldemortin takia.
Lockhard menetti muistinsa, koska käytti Ronin rikkinäistä sauvaa.
Lupin erosi, koska Kalkarokselta lipsahti eräs fakta.
Jne.
Siis käy ihan normaali järkeen, että se on vaihtunut.6. kirjassa vihjaillaa vähän siihen suuntaan, että Voldemort kirosi sen työpaikan. Hän haki sitä Piemyden voimilta suojautumisen -opettajan työpaikkaa, mutta Dumbledore ei ottanut häntä töihin. Sitten vihailtiin, että Volde on kironnut sen.
- <sie>
<mie> kirjoitti:
6. kirjassa vihjaillaa vähän siihen suuntaan, että Voldemort kirosi sen työpaikan. Hän haki sitä Piemyden voimilta suojautumisen -opettajan työpaikkaa, mutta Dumbledore ei ottanut häntä töihin. Sitten vihailtiin, että Volde on kironnut sen.
heilauttaa salaa taikasauvaa selkänsä takana ajatuseulan muistossa kun D ei suostunut palkkaamaan häntä.
- Nagi
Ööö.... Oliks Löllö-Lockhard ja Lupin pahiksia? Ei tainnu....
- dfsfsdfsf
Lockhart on huijari, ei varsinainen pahis.
- Anonyymi
Oliko Remus Lupin pahis no öö ei
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Oppilas puukotti kolmea Pirkkalan koululla
Tämänhetkisen tiedon mukaan ainakin kolme oppilasta on loukkaantunut puukotuksessa Pirkkalan Vähäjärven koululla. Myös e3188170Jos yhdistät nimikirjaimet
Jos yhdistät sinun ja kaivattusi ensimmäisten nimien alkukirjaimet mitkä nimikirjaimet tulee? Sinun ensin ja sitten häne1006418Jos olisit täällä
Tosin en tiiä miks oisit. (Ja hävettää muutenkin kun ei muka muulla tavoin osaa kertoa tätäkään) Jos jollain pienellä1743693- 732622
Kyllä se taitaa olla nyt näin
Minusta tuntuu et joku lyö nyt kapuloita rattaisiin että meidän välit menisi lopullisesti. Sinä halusit että tämä menee402500- 452363
Odotan että sanot
Sitten siinä että haluaisit vielä jutella kahdestaan kanssani ja sitten kerrot hellästi että sinulla on ollut vaikea san222206- 1122082
Pirkkalan koulussa puukotus, oppilas puukotti kolmea
Ilmeisesti tyttöjä ollut kohteena.1962024- 481595