Voiko ruoka-allergia aiheuttaa hengenahdistusta? Kun söin pitkään ruisleipää ilman voita ja muutenkin ruokia ahmimalla jonka jälkeen hengitystä ahdisti todella paljon. Tätä ahdistusta jatkui pitkin päivää, mutta pahimmmillaan se oli syönnin jälkeen. Nyt olen pyrkinyt syömään vähemmän ja maltillisemmin ja jätin ruisleivän pois koska se tuntui olevan niin kuivaa ja sitkeää syötävää. Voiko olla mahdollista että ruisleivästä olisi jäänyt tämmöinen hengenahdistus?
Ruoka-allergia ja hengen ahdistus
Scarface_05
11181
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Eiköhän mikä tahansa voi ahdistaa, luulisin. Itseä ahdistanut pienestä pitäen siis n. 45vuotta, tiedän ahdistuksen liittyvän ruokiin, joskus 20v sitten menin kaupungin ravitsemusterapeutille, se nauroi minut ulos,
ikuista ahdistusta on ollut, joskus lääkäri kehoitti syömään pieniä annoksia, se onkin hyvä konsti ja auttaa, välillä vain ruoka on niin hyvää ja pitää ahmia ! Itsestä kyllä kaikki on kiinni ja suosittelen muille joita ahdistaa, Ottakaa itseänne niskasta kiinni ja syökää vain sellaista mikä ei ahdista. Sanoo koko ikänsä kärsinyt.
Kyllä ruisleipä voi ahdistaa. Tarkistin tuota "listaani", ja siellä r.leipä on minullakin kiellettyjen listalla.