Olenko maailmassa yksin joka ei ymmärrä ottaa naiseni tarpeex huomioon. Ite en tunnu kaipaavani paljon huomiota. onko mahdollista että muutkin miehet kokee samnlaisia tuntemuksia..? Miten te sitten huomioitte teijän avovaimot/naiset? Onko naisen huomioiminen vaan hyväntekeväisyys osoitus mieheltä naiselle???
Kertokaa ihmeessä.. Kiitos
Kertokaa ihmeessä.. Kiitos
Vastaukset 1
Vanhimmat
Yleiseisesti kun ajattelee ei voi ottaa "tarpeeks"huomioon. Kun teet noin tai näin naiset on erinomaisen erkoistaitavia ilmoittamaan että et ole huomionut sitä mitä häntä kohtaan tai yleensä asiassa olis tullut ottaa huomioon.
Se on erittäin suuri luulo että naisen voisi jotenkin "ottaa huomioon" siten että tuntisit onnistunneesi tai tehneesi onnelliseksi. Joten en ole koskaan yrittänytkään. Mukana olen ollut kun nainen ryhtyy itse tekemään oman onnellisuutensa eteen huomionti toimenpiteillä.
Eli tukenut siihen miten sitä voisi tulla huomioiduksi.
Miehen huomionti naiselle ei ole hyväntekeväisyyttä vaan kannustus kyetä ottamaan vastaan sekä arvostamaan ja kunnioittamaan saamaansa sekä tekemään sen eteen että miekin tuntee tulleensa huomioiduksi.
Väite ettei jompikumpi tarvisisi huomiota ei koskaan pidä paikkaansa. Sillä voi vain paeta omaa itseään.