Onko kokemusta tällaisten horoskooppi merkkien yhteen sopivuudesta?
Jousimies(n) kalat (m)
ruusunen
51034
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ei toiminut ainakaan meillä. Kala-mies oli kovin sisäänpäinkääntynyt ja mitä lähemmäksi yritti, sitä kovemmin kääriytyi kuoreensa. Loppupeleissä mies ei avautunut ollenkaan ja erohan siitä seurasi vajaan parin kuukauden kuluessa.. Voihan toki hyvin olla, että miesraukka pelästyi, kun meikäläinen on kuitenkin hiukan aggressiivisempaa sorttia, jouskarinainen kun olen :)
Tietysti, jos muut planeetat käyvät yksiin, yhdistelmä kalat-jousimies voi olla ihan toimivakin. Kysäisepä miehen syntymäpäivää, -paikkaa ja tarkkaa kellonaikaa, tee sitten kartta jollain astrologiasivulla (vaikka www.astro.fi) ja katso, onko nouseva merkki ja kuumerkki yhteneväiset. Noista saa kait jotain viitettä, miten sovitte yhteen, arkihan sen loppupeleissä ratkaisee :)
näin.
Ainakin meillä toimii todella hyvin ja on jo toiminut kuukausia, eikä mitään valittamista. Ite todellakin ehkä liian tempperamenttinen, muttei kalamies ole pahanakaan pitänyt asiaa. Kala on kyl aika herkkä ja saattaa toisinaan suutahtaa jouskarin suorasanaisuuteen...mutta kun rakkautta riittää ni luullakseni toimiva suhde.
OLEN SEURUSTELLUT KALAMIEHEN KANSSA VAIHTELEVALLA MENESTYKSELLÄ KOHTA 5 VUOTTA.SELVINPÄIN ON MITÄ IHANIN,AUTTAVAINAN,TOISEN HUOMIOIVA,HELLÄ JA RAKKAUTTAAN JULISTAVA.MUTTA KUN ASTUU KUNINGAS ALKOHOLI KUVIOIHIN NI SILLOIN MUUTTUU MIESKIN.HÄNEN MIELISTÄÄN EN ARVOSTA,PIDÄ MINÄÄN,VÄHEKSYN HÄNEN TEKEMISIÄÄN,KÄYTÄN VAIN HYVÄKSENI VÄHÄN JOKA SUHTEESSA.NÄIN PÄÄPIIRTEITTÄIN,EN KAIKKEA MUISTAKAAN.NYT ON TAAS VIILEE AJANJAKSO MENOSSA,MIETIN MITÄ TEKISIN.LOPETANKO SUHTEEN VAI ANNANKO TAAS ANTEEKSI KAIKEN TUON.AINAKI TAHDON VÄLJYYTTÄ JA VAPAUTTA NYT ENEMMÄN KU AIKOIHIN.AIKA NÄYTTÄÄ...OLEN HÄLLE SANONUT ETTEN SIDO ITSEÄNI ENKÄ MUUTA YHTEEN,ET OLLAAN TÄLLEEN VUOROIN VIERAISSA TOISTEMME LUONA.ILMEISESTI EI RIITÄ,HALUAA ENEMMÄN.MITÄ MINÄ TAAS EN HALUA.HALUAN OLLA SITOUTUMATON.
minulla on kaikki miehet olleet kaloja.En tiedä mikä niissä niin viehättää.Mutta ei ne sitten pitemmän päälle ole toimineet.Tsemppiä kuitenkin sinulle:)