On tärkeätä selvittää miksi presidenttiehdokas Sauli Niinistö oikeesti törmäili autollaan. Vastasiko hään käännykkäänsä, kun ajoi autoaan ja tästä johtuen törmäsi toiseen autoon.
Sauli Niinistö oli aikoinaan valtioneuvoston jäsen ja kansanedustaja, kun lain määräys kännykän käytöstä liikenteessä annettiin valtionevostossa eduskunnallen ja siitä säädettiin sitten laki, joten hänellä on pitänyt luonnollisesti noudattaa eritystiä varovaisuutta.
Sauli Niinistö oli aikoinaan valtioneuvoston jäsen ja kansanedustaja, kun lain määräys kännykän käytöstä liikenteessä annettiin valtionevostossa eduskunnallen ja siitä säädettiin sitten laki, joten hänellä on pitänyt luonnollisesti noudattaa eritystiä varovaisuutta.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ehkä siellä on tärkeämpää laillisuus/epälaillisuus-pohdittavaa.
Jospa aloitettaisiin U .Runkku-Sungvistin 20 milj.MK kavalluksesesta Way Up Oy:n kautta ja päädyttäisiin 500 Milj.€ optioetuun.
Tämä parkkipirkkojen / passipoliisien asiat eivät oikein sytytä ketään.
puhelimeen peruuttaessaan autoaan....
On se muuten mielenkiintoista huomata, että kokoomuslaisten rikokset ja demareitten rikokset poikkeavat toisistaan...
Kun Kokoomuslainen peruuttaa autoaan... vastaa teoistaan ja korvaa mahdollisen vahingon niin mediassa hän on suuri RIKOLLINEN.
Mutta kun demari vaikkapa tekee satojen miljoonien vahingot huolimattomuuttaa tai tahallisuuttaan niin tekoa vähätellään...
Ja jos demareitten toimintaa on rahoitettu rikollisella toiminnalla niin kaikki siihen viittaava tieto sensuroidaan kaikissa medioissa.
Vai miten vakavan tekona voisi pitää toiminnan rahoittamista orjatyövoimankäytöstä saaduilla tuloilla? Onko se vakavampi teko kuin huolimaton peruutttaminen huoltoaseman pihalla.
piikkiq
ps. sosialismi on rikos ihmiskuntaa vastaan
..PUHUT ASIAA,NIINHÄN SE ON .EI PUUTUTTU "IRAK VUODOSSA"TAVJAN TEKOSIIN.KUN OLI PRESSA.MUTTA ....
ÄLKÄÄ HYVÄT "VAALITOIMISTON" JÄSENET KUVITELKOKKAAN, ETTÄ ASIAA JULKISESTI AINAKAAN TUTKITTAISI JUURI NYT, JA JOS VALITAAN PRESSAKSI NIIN EI TUTKITA KOSKAAN. JA JOS EI VALITA PRESSAKSI, TUSKIN SENKÄÄN JÄLKEEN, SALASSA VOIDAAN TEHDÄ JONKINLAISET PÖYTÄKIRJAT.
ASIAN TULEMME TAATUSTI NÄKEMÄÄN JOS TULEMME.
soitti tarjalle ja tarja kieltäytyi treffeiltä ja sillo PAM.