Käytin aiemmin Delphi 3:a johon olin ladannut erityisen komponentin tiedostojen hakua internetistä varten.
Nyt siirryin Delphi 6:een ja siinä on aivan älytön määrä eri internet-komponentteja valmiina.
Mitä niistä pitää käyttää, että saisin haettua html-tiedoston netistä ja tallennettua sen muuttujaan? Myös linkki johonkin esimerkkiin olisi hyvä, kun en googlella osannut etsiä esimerkkiä kun en tiedä mitä pitäisi etsiä..
tiedoston haku internetistä
delphi-6
1
309
Vastaukset
- dlp
Tuossa on pelkkä imurointikoodi ilman komponenttia:
http://www.swissdelphicenter.ch/torry/showcode.php?id=412
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Karhuryhmä
Kellään tarkempaa tietoa miksi ja missä karhuryhmä ollut? Perheväkivaltaa vai huumeperintää kenties taas?283345- 953120
- 762994
Raisionkaaren koira hyökkäys
Taas nähtiin että koiriin ei voi luottaa. Eilen illalla vapaana ollut koira hyökkäsi Raisionkaarella kolmen henkilön kim682917"Mielipide: Äärivasemmiston uhka on otettava vakavasti"
Demokratia näyttäisi olevan Halla-aholle enemmänkin välttämätön paha kuin tavoiteltava asia. Väkivallan ihannointi ja m522862Tapa jolla kohtelit minua viimeksi miellytti erityisesti
Osaat huomioida kauniisti ja katsot aina tilanteita yhteisen hyvän kannalta. Sitä arvostan erityisesti.862632- 352450
- 572311
Satuit vain olemaan
Ensimmäinen joka avasi minussa sen nähdyksi ja rakastetuksi tulemisen puolen. Pitäisi vain muistaa että et ole ainoa. Se412147- 321933