Ihan sama onko vankikone käynyt

Ihan yksi lysti, onko täällä käynyt joku vankilalentokone tankkaamassa.
Tuloja Suomeen.

Olisi saanut ottaa kyytiin muutaman hullun muhamettilaisen täältäkin.
162991
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Timo Soinin ja Tony Halmeen.

Äänestä
  • mutta Mielipidepankki on jostain syystä jäänyt kyydistä! :))

    Äänestä

  • Matti Nykäsen muijineen, Marika Fingerroosin äijineen, Mike Raution seurueineen ja muutaman muun yhtä turhan julkkiksen...näitä riittäis

    Äänestä

"Ihan yksi lysti, onko täällä käynyt joku vankilalentokone tankkaamassa".

Niin on.

Tässä tapauksessa mitättömät ihmiset yrittävät tuoda tuon asian esille jotta voisivat päteä edes jossain asiassa, ei siitä muusta ole kysymys.

Äänestä
  • sitähän ne, pätemään pyrkivät, minkä Saision lukemiseltaan ehtivät....

    Äänestä

vaan oletko ajatellut että joillain asioilla voisi olla merkitystä muillekin kuin sinulle? Jos kaikilla ihmisillä olisi sinun tapaan egosentrinen maailmankuva, mitenkähän maailman kävisi!

Äänestä
  • Ei noissa koneissa ole ollut sisällä kuin islamin verhoon naamioitunutta rikollispaskaa.

    Puhu sinä terroristinperkele ihmisioikeuksista kun joku molopää muslimi tappaa lähimmäisesi.

    Hyvä USA! Olisitte pudottaneet apinat mereen!

    Äänestä

Spedeshowssa oli kerran juttu jossa Suomen ulkoministeri ja presidentti menivät Neuvostoliittoon Bresneville sanomaan SUORAT SANAT ja kertomaan miten vihaisia ollaan.
Kun suorat sanat oli sanottu niin Bresnev totesi:mutta mitä sitten?
Uskoisin että Bush sanoo suomalaisten SUORAT SANAT kuultuaan :mutta mitä sitten?
Niin että mitäs isoista kun ei isotkaan meistä.

Äänestä
  • Se oli hyvä sketsi.
    ......
    "Mistäs te olette tulleet?"
    "Me ollaan Suomesta ja tultiin sanomaan suorat sanat!"
    "Jaa missäs sellainen Suomi sitten on?"
    ......

    Äänestä

vaikka olisivat tankanneet Thsetsiassa.

Äänestä

Jos kyse on vankikuljetuksista tai jopa vankilalentokoneesta, on mahdollisesti kyse YK:n periaatteiden vastaisesta toiminnasta, kuten Guantamon leirin tapauksessa. Toiseksi, ennen Irakin sotaa Suomi myönsi hyökkäyskoalitiolle eli käytännössä USA:lle oikeuden humanitäärisiin ylilentoihin. Tässä tapauksessa ei ole kyse ylilennosta eikä ehkä edes humanitäärisestä toiminnasta.

Äänestä
  • Olisivat jättäneet kirjoittamatta lentokoneen käynnistä. Nyt noiden hölöjen takia terroristit tietävät että täälläkin on jotain poksautettavaa.
    Suomalainen media on Suomen pahin vakooja. Kun lukee lehtiä ja katsoo tv:tä niin sieltähän saa tietää kaiken (?) Suomen turvallisuus- tai turvattomuusasioista. Vastuutonta.

    Äänestä

EU:n kanssa ollaan niin nöyrää ettei saada itse maksaa itsellemme sokeritukea, mutta johonkin vankikoneen käymiseen älähdetään. Ehkä siitä yritetään saada menetettyä itsenäisyyttä takaisin. Ravaisivat nyt Brysseliin kysymään mitä tehdä. älähtääkö vai olla kumartaako!

Äänestä

Niin, parempi kumarrella suurvaltojen vaateita. Kysytään ensi kerralla kohteliaasti että haluaisivatko juutalaisemmekin. On täältä ennenkin salaa ihmisiä luovutettu hyökkäyssotaa käyville suurvalloille.

Huvittavaa sinänsä, Suomi voi korkeintaan kysyä että "ettehän ole CIA:n miehet tehneet pahojanne täällä?". Vastaus lienee yhtä luotettava kuin Siltavuoren Jammun hokema: "olen syytön.".

Äänestä

HUOLEHTIKAA YHTÄ PALJON OMISTA ASIOISTANNE JA NIIDEN SUUNNASTA KUIN JOSTAIN PASKAJAUHAMISESTA USAN KONEISTA.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


tankkaamassa Suomessa kirjoitti:

Ihan yksi lysti, onko täällä käynyt joku vankilalentokone tankkaamassa.
Tuloja Suomeen.

Olisi saanut ottaa kyytiin muutaman hullun muhamettilaisen täältäkin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu