http://www.turunsanomat.fi/verkkolehti/?ts=1,4:5:0:0,4:5:1:1:2005-11-25;4:61:1:0:0;4:85:1:0:0;4:100:1:0:0;4:99:1:0:0;4:87:1:0:0;4:62:1:0:0;4:78:1:0:0;4:82:1:0:0;4:107:1:0:0,4:342190,1:0:0:0:0:
Anne Mattilalle Kullervo Linna -palkinto
zet
11659
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Onnittelut Annelle!
Annelle!!!olet sen ansainnut!!tykästyin sinun avullasi iskelmämusiikkiin.nyt en paljon muuta kuuntelekkaan.sinä ja myös siskosi olette numero 1.terv.Kalle -88
toivotan ma.
Onnittelut Annelle ! Ja Ilkalle myös ! :)
Mitä se Anne on muka tehnyt? Laulaa niin typeriä biisejä, ettei niitä kukaan jaksa kuunnella.
Annen laulut ole sen typerämpiä kuin kenenkään muunkaan?
Sinä vain et pidä itse solistin habituksesta, joten lauloipa Anne mitä hyvänsä, niin sinä sitä vaan jeesustelet.
Tai sitten ei ne olekaan typeriä. Anne Mattila on todella hyvä laulaja! Siksi palkintokin hänelle annettiin!
Tuo ei alkuunkaan pidä paikkaansa ettei niitä kukaan kuuntele.Levymyynti ja lavasuosio todistaa sen.Tuollaisia hapan-naamoja vaan näkyy riittävän täällä.
Anne menettelee laulajana, mutta ei kyllä todellakaan ole mikään tulkitsija.
kuulla sinun laulavan loistavia lauluja.
Onko sinusta siihen ja mitkä sinun silmissäsi sitten ovat hyviä kappaleita?
Anne laulaa hyvin ja sillä sipuli!
Hänestä ei tietenkään ole pakko pitää, itse tykkään Annen keikoilla käyneenä, että herttaisempaa artistia saa hakea.
Annella on oma tyyli laulaa, ei kait se sentään rikos ole?
Eilen illalla olin kuuntelemassa Anneli Mattilaa ja Mikko Mäkeläistä. Upeita artisteja kumpikin, niin laulullisesti kuin henkilöinäkin! Ja Anneli sen kun kaunistuu keikka keikan jälkeen ulkoisestikin!