Herras kansaa

tekemässä?

Eikös porvari ehdokkaista selkeästi paista läpi että jokaisen suomalaisen pitäisi olla korkeakoulutettu insinööri. No ne jotka eivät ole voivat sitten toimia vuokratyövoima toimistojen kautta. Tehtaat kolmansiin maihin ja "päälliköt suomessa". Onko opit haettu isä Vanhaselta?

2

61

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • demarien politiikkaa

      "Jokaisessa meissa asuu pieni insinööri" = kaikkien pitäisi päästä kouluttautumaan yliopistoon/ammattikorkeakouluun.

    • demarien vihollinen no1

      ...SAK ja SDP olivat vielä muutama kuukaisi sitten pohtimassa lakisääteisiä keinoja eu:n muuttoa vastaan, jotta sen perus asia, vaapaa liikkuminen estettäisiin...On keksittävä keinoja siihen toista kautta.
      Myös insinöörit ovat osin työttöminä. Nyt tarvitaan sitä taloudellista osaamista, yrityksille ulkomaisia mahdollisuuksia jne..
      Halonen vain katselee ja vaatii köyhille lisää rahaa, kun ei edes itse maksa veroja.
      ..Niinistö on mahdollisuus suomelle..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Stefu LOISTAVAA!

      Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      2027
    2. Msisa on eronnut

      Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      29
      1091
    3. Missä sinuun mies voisi

      näin pääsiäisenä vahingossa törmätä? Ei ilmeisesti missään?
      Ikävä
      69
      889
    4. Venäläisiä keksintöjä?

      Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?
      Maailman menoa
      262
      774
    5. Tiedän että on aika luovuttaa

      En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r
      Ikävä
      65
      761
    6. Raviskalla tappo?

      Huhuja liikkuu et raviskalla ois joku laitettu kylymäksi?
      Oulainen
      15
      747
    7. Sun mies on mun

      Sinun mies on yksin minun ja sinä et voi sille mitään.
      Ikävä
      83
      696
    8. Katumuksesta

      Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t
      Sinkut
      132
      687
    9. Sisällissota kiihtyy Ruotsissa

      KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.
      Maailman menoa
      214
      683
    10. Et arvaa nainen, miten ikävä mulla on sinua.

      Sinua ei voi unohtaa. Pusu sulle musulle!
      Ikävä
      26
      674
    Aihe