Monesti puhutaan lähdekritiikistä. Täällä sitä ainakin on. Halosen kannatuslukemat ovat huikeat ja silti oikeisto ei usko sitä millään. Uskokaa jo ettei kansa halua jatkuvasti katsella eliitin riemujuhlaa kansan kustannuksella.
tseh!
Roar
189
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Jos joku pitää Halosta työläisten ehdokkaana, niin kysyn itseltäni mikä Niinistö on sillä hän tienaa rutkasti vähemmän kuin Halonen. 20 000E veroton kuukausipalkka maksetaan verorahoilla, mutta mitä Halonen on tehnnyt sen eteen.
Jos olisin kommunisti kuten moni suomessa on, niin en äännestäisi häntä sillä hän hän on pahimman sortin sosialistisen aatteen vastustaja. Sillä hän riistää rahaa kansalta ja elää kansan kustannuksella, antamatta kansalle mitään siitä hyvästä. Äännestykset ovat muuten sosialistien järjestämiä ja kysyn itseltäni, ovat ko ne SAK:n vuosikokouksessa tehtyjä?