Vaalikoneessa Sauli ilmoittaa Tarjan onnistuneen työssään presidenttinä Hyvin. Vaihtoehdot olivat: Heikosti, Välttävästi, Tyydyttävästi, Hyvin ja Kiitettävästi.
Oletteko Saulin kannattajat Saulin kanssa yhtä mieltä ja seisotte miehen takana tässäkin asiassa?
Oletteko Saulin kannattajat Saulin kanssa yhtä mieltä ja seisotte miehen takana tässäkin asiassa?
Vastaukset 2
Vanhimmat
Tämä viikonloppu on ollut Tarjalle yhtä jatkuvaa painajaista.
Ensin perustuslakivaliokunnan asettuminen hänen kantaansa vastaan, jopa valiokunnan demarijäsenien äänillä.
Sitten tuore gallup kansan mielipiteestä Tarjan toiminnasta on huonoin koko Tarjan kauden ajalta.
Kaiken huipennuksena asiantuntijat ovat alkaneet vihjata, ettei Tarja ole valtakaudellaan osoittanut sellaista johtajataitoa, jota presidentiltä toivotaan.
Nyt Sauli empaattisena ihmisenä haluaa valella vähän lievittävää balsamia Tarjan kolhiintuneeseen itsetuntoon ja kertoo hänen onnistuneen suht´hyvin -kaikesta huolimatta!
Voi olla, että Sauli tähtää myös oman kautensa ministerivalintoihin, jolloin Tarjaa voisi kenties taas käyttää ulkoministerinä, jossa työssä hän pärjäsikin paljon paremmin kuin nykyisessä!
Ja näin taas hommat luistaa Matti saa olla
pääkepministeri jepp.