205 termostaatin vaihto

LMM

Eli 205 Pösössä (1.4 -89) on alkanut olemaan ongelmaa ettei lämmitin puhalla lämmintä ilmaa. Eli termostaatissa lienee vika.. Onkohan vaihto minkälainen homma? Onko kokemuksia, josko vika olisi jossain muualla?

3

721

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • geri

      termari rikki ei koneen lämmötkään nouse kovin nopeasti.koittele lämmittimen ym.letkuja vartin tms.ajon jälkeen.oltava jo kuumat eli termari ok. itellä oli joskus irronnut lämmönsäädön vipu päähanalle.voi olla jos vesi ei lämpene mutta moottori puhaltaa on sulla lasit tosi huurussa koko ajan.kattele ja kuulostele, kyllä se vika jostain paljastuu.

    • ile

      Tarkista myös vesipumppu, sekä kaikki letkut & paisuntasäiliö. Varsinkin jos jäähdytysneste katoaa jonnekkin niin voi olla että vesipumppu vuotaa, jakohihnahan sitä nimittäin pyörittää.

      Ylikuumeneeko auto myös?

    • tila

      se on termari rikki

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      33
      2104
    2. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      46
      1715
    3. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      112
      1486
    4. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      104
      1236
    5. Ootko A-nainen vielä vihainen?

      Siitä että en uskaltanut kohdata itseäni silloin kun olit kukassa? Olen tajunnut että tein tosi tökerösti sua kohtaan ja
      Ikävä
      104
      1034
    6. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      76
      978
    7. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      59
      865
    8. Teit yllättävän siirron

      Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,
      Ikävä
      34
      852
    9. Laita nyt se viesti

      Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗
      Ikävä
      52
      789
    10. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      101
      743
    Aihe