Halonen suomalaisuuden

vastustaja

Vielä 15 vuotta sitten vasemmisto yritti eri tavoin tuhota suomalaisuutta ja kammeta yhteiskuntajärjestelmäämme Neuvostoliiton ja DDR:n uralle. Nykyisestä valtiojohdosta tässä toiminnassa mukana olivat mm. Tarja Halonen ja Erkki Tuomioja.

Kun NL romahti, Berliinin muuri kaatui ja suuri valhe paljastui, käänsivät röyhkeät poliitikot tietenkin nopeasti takkinsa. Mutta kysyä sopii, miten aito voi olla isänmaanpettäjän takinkäännös?
Mikä olisi tehnyt isänmaanpetturista yhtäkkiä isänmaan ystävän?

Me suomalaiset olemme vain niin pohjattoman sinisilmäisiä, että annamme pettureiden pysyä viroissaan, tapahtui mitä tahansa.
Missä tahansa länsimaisessa demokratiassa kasvonsa menettäneet poliitikot olisivat jo kauan sitten päättäneet uransa politiikassa.

1

86

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • APOSTOLI ..,.,

      Sitä olen minäkin ihmetellyt. Miten tälläinen paska/takinkääntäjä porukka aina vaan jatkaa.
      Tuomiojallakin okyperintö talo Tuusulan järven rannalla.
      Ja Halonen on oikein osake kiskuri. Ei siinä mitään, mutta kun kyseiset henkilöt ovat valmiita meiltä työläisiltä valmiita viemään "tuhkatkan pesästä"

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Stefu LOISTAVAA!

      Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      2027
    2. Msisa on eronnut

      Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      29
      1091
    3. Missä sinuun mies voisi

      näin pääsiäisenä vahingossa törmätä? Ei ilmeisesti missään?
      Ikävä
      69
      889
    4. Venäläisiä keksintöjä?

      Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?
      Maailman menoa
      262
      774
    5. Tiedän että on aika luovuttaa

      En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r
      Ikävä
      65
      761
    6. Raviskalla tappo?

      Huhuja liikkuu et raviskalla ois joku laitettu kylymäksi?
      Oulainen
      15
      747
    7. Sun mies on mun

      Sinun mies on yksin minun ja sinä et voi sille mitään.
      Ikävä
      83
      696
    8. Katumuksesta

      Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t
      Sinkut
      132
      687
    9. Sisällissota kiihtyy Ruotsissa

      KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.
      Maailman menoa
      214
      683
    10. Et arvaa nainen, miten ikävä mulla on sinua.

      Sinua ei voi unohtaa. Pusu sulle musulle!
      Ikävä
      26
      674
    Aihe