Itse asustelen kehä kolmosen ulkopuolella ja silloin tällöin piipahdan pääkaupunkiseudulla. Siellä käytän joukkoliikennettä, erityisesti busseja. Maalta kun tulen, olen törttö matkustaja. Mutta nämä ihanat bussikuskit!!!!! Pelastavat päiväni ja saavat minut hymyilemään. En tiedä kiroavatko selän takana, mutta hyvää palvelua ja pientä hyväntahtoista "ilkikuria", johon voi vastata samalla tavalla, pilke silmäkulmassa. Käden heilautukset vielä lopuksi.
Kuski, sinulla on suuri merkitys minun päivääni silloin kun kyytiisi astun ja istun.
Kuski, sinulla on suuri merkitys minun päivääni silloin kun kyytiisi astun ja istun.
Vastaukset 4
Vanhimmat
mukava kuulla, että meidän toinenkin kuskinolemus huomataan.Kiitos sinulle.
Vielä iloisemmaksi teet kuljettajan jos annat palautetta ytv, kyseiseen firmaan jne.
Missäköhän linjoilla olet saanut meidän tuntemaa palvelua??
Tulen katsos sen verran maalta etten osaa sanoa tarkemmin. Lentokentän kupeesta kerran poimittiin, Espoosta kerran ja mistä milloinkin. Sen tiedän että Conexilla on ainakin yksi todella hyvä ja kohtelias, aivan ihana kuski. Palvelu on ollut hirmu hyvää. Pyynnöstäni kerrottu missä milloinkin pitäisi jäädä pois, neuvottu lippujen kanssa, poimittu kyytiin vaikka huidon vasta kun bussi mennyt jo ohi. Joku kuskeista oli varmaan muualta muuttanut, murteesta päätellen.
Ihailen kärsivällisyyttänne, minuutti aikataulu, kummalliset työajat, palkka ei kehuttava, liikenne välillä takkuaa, matkustajat mutruttaa ja bussikuski selviää, jaksaa vielä hymyilläkin!!!
Mukavaa työpäivää, myös sinulle Kalamies
Samoin Sinulle
kuskien työnantajalle, mutta kun en tiedä keitä he ovat, nämä mukavat kuskit. Ensikerralla muistan linjan ja laitan palautteen pomolle.
Yksi heistä voit olla vaikka sinä Kalamies, tunnut olevan kohtelias, mutta puuttuvan asiallisesti typeryyksiin (esim. toi Hanna).