corollan ruiskun säätö

eli kyseessä on vm90 1,3xsi corolla.
kone käy vissiin liian rikkaalla koska päästöt on liian suuret. onko jotain helppoa konstia millä päästöt saa käännettyä riittävän pienelle että menee katsastuksesta läpi.
koska tuossa koneessa on automaatti ryyppy ja tuntuu että se jää päälle. eli saako sitä muutettua mitenkään manuaaliseks
2614
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Onko se ruisku? Jos on niin siinä pitäs olla ilmamäärä mittari, ja siinä kyljessä pitäs olla seos ruuvi? Tai jos se on yks piste ruisku ilman ilmämäärämittaria, niin siellä pitäs olla myös seos ruuvi. Eikö 1-piste ruisku ole kaasarin näköinen? Ja seos ruuvi sijaitsee jossain sen ruisku hässäkän kyljessä? kaasuttimen ryypyn saa muutettua manuaalisex, mutta ruiskussa vähä vittumaisempi. osta ohjelmoitava ruisku ja ala räpeltää uusia bensakarttoja sinne. :)

Äänestä
  • siinä on nelipiste ruisku mutta yritän tutkia jos löydän seos ruuvin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


corolla123 kirjoitti:

eli kyseessä on vm90 1,3xsi corolla.
kone käy vissiin liian rikkaalla koska päästöt on liian suuret. onko jotain helppoa konstia millä päästöt saa käännettyä riittävän pienelle että menee katsastuksesta läpi.
koska tuossa koneessa on automaatti ryyppy ja tuntuu että se jää päälle. eli saako sitä muutettua mitenkään manuaaliseks

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu