Kiitos, jos viittisitte vastata!
MISSÄ Hp:n koneet/kannettavat valmistetaan?
4
3250
Vastaukset
- tietoa
ei oo, mut eiköhän ne siellä kiinassa koota niinku kaikki muutkin tavarat nykypäivänä.
- Tietämätön sorsa..
Vai mitä HP:n mainostaja nimeltään hewlett-packard???
- hewlett-packard
Tietämätön sorsa.. kirjoitti:
Vai mitä HP:n mainostaja nimeltään hewlett-packard???
Minun kai ei ole pakko vastata ,edes nyt, mutta kun vastasin jo niin ei voi mitään... Mut tosiaan aihe ei ole mielestäni kovinkaan kiinnostava...
- Aotes
Kyllä tuolla akun alla lukee made in china. Mutta jenkki firma tuo HP siis on. Kukapa sitä enää kotimaassaan tuotteitaan valmistaa. (vilkaise sen sun nokian luurin akun alle...)
Kiina kun yksi halvoista tuotantomaista ja elektroniikan valmistukssa todella taitava ja kehittyy koko ajan. Unohtakaa ne muoviset lelunne, jota teillä oli pienenä, jotka aina menivät rikki ja kyljessä oli tarra: made in china. Jos et ymmärrä, lue historiaa.
Kiina ohitti viime vuonna yhdysvallat ulkomaisten suosituimpana investointimaana. Myös sen asema korkean teknologian maana on noussu 30%:n vuosivauhtia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 906352
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303803törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283170Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3701726- 331398
- 271330
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46959Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11956Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11880- 42859