hinnat nousee

vuoden alusta taas muutama prosentti HKL lipunhintoihin lisää. Korotusta "arvoon ja aikaan" ehdotettu n. 4-7%.
7531
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Mun mielestä julkisen liikenteen hinnat on jo nyt liian korkeat. Ajan siis omalla autolla.

Äänestä
  • hyvä että ajatkin niin ei tarvii katella sun naamaa ainakaa

    Äänestä

  • .......vähenee. Nostetaan hintoja että saadaan kulut peitettyä!

    Hölmöläisten hommaa. Ja niitähän tuolla johtoportaassa riittää.

    Äänestä

  • jussi kirjoitti:

    hyvä että ajatkin niin ei tarvii katella sun naamaa ainakaa

    ikkunasta, kun ajan ohi, niin näet naaman ;-)
    Jos siis saat ikkunapaikan...tai yleensä istumapaikan.

    Äänestä

Minä kin ajan omalla, kun vuorot tulee niin harvoin ja joutuu vaihtamaan usein montakinkertaa. Sitten kauppaostoksetkin ovat hankalaa kuljetella Bussissa jos joutuu vaihtamaan. Omalla autolla työmatka n.20min Bussilla noin 45min.

Äänestä

tariffit vastaamaan kustannuksia.

Äänestä

Harmi kun lippujen hinnat nousee , se vähentää joukkoliikenteen suosiota

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jippii kirjoitti:

vuoden alusta taas muutama prosentti HKL lipunhintoihin lisää. Korotusta "arvoon ja aikaan" ehdotettu n. 4-7%.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu