Liikkuminen tampereen keskustassa. Usein näen 2-3 naista rinnakkain, eilen seurailin perässä hämeensillalla, vastaantulijat luikkivat kuka mistäkin, tolppien takaa, ym ym. Mitähän mahtaa tuollaisten ylileveiden mammojen päässä liikkua, kun ei oteta huomioon että kaduilla liikkuu muitakin. Vai onko oikein että 95% kadusta valloittaa nuo läskit.
Itse opetan päiväkotilapsille toisten huomioimista myöskin kadulla kulkiessa, parantamisen varaa on aikuisilla samassa asiassa, vai opetatteko lapsillenne omat tapanne.
Itse opetan päiväkotilapsille toisten huomioimista myöskin kadulla kulkiessa, parantamisen varaa on aikuisilla samassa asiassa, vai opetatteko lapsillenne omat tapanne.
Vastaukset 4
Vanhimmat
No pitihän se arvata päiväkodin tanttahan se täälä pärrää ja ruikuttaa, ottaaks pattii vai eiks sulla oo omaa elämää! Kun ei vaan olis ...puuteesta kyse, kyllä se pukki siältä viä tulee.
Taidat vaan olla katkera kun olen niin julmetun lihava. Hyi helvetti hävettää sun puolesta. Haisetkin varmaan kuvottavalta ja aloitat laihdutuskuurin 15 kertaa vuodessa. Yäk!
"Mitähän mahtaa tuollaisten ylileveiden mammojen päässä liikkua, kun ei oteta huomioon että kaduilla liikkuu muitakin. Vai onko oikein että 95% kadusta valloittaa nuo läskit."
Vastaukset ovat ei mitään ja ei. Moni muukin on huomannut nämä samat unissakävelijät Tampereen keskustassa. Itselläni on tapana kohtuullisen isokokoisena miehenä kävellä päin näitä kukkahattutätirintamia. Ei kovaa, mutta kuitenkin hieman päin. Sama asia jatkuu kaupoissa, joissa samanlaiset ihmiset pysähtelevät, pyörivät ja arpovat menosuuntaansa sekä peittävät muiden kulkuväylät. En minä halua odottaa käytävällä sitä, kun satakiloinen Marketta arpoo sitä, pitäisikö lähte oikelle, vasemmalle vai sittenkin jäädä paikalleen. Tällöin on parasta kävellä ohi ja hipaista hieman kyseistä kulkureitin tukkijaa.
samahan on kun olet hississä ja se pysähtyy, puupäätä änkee hissiin ennenkuin ihmiset ehtii pois samoin linja-autoihin ja juniin tampereella.
ja monessa muussa esim. kapea marketin käytävä siinä mummut seurustelevat kärryt parrikaadeina jne.
lastenvaunut ovat rullaportaiden alapäässä kun äidit keskustelevat , kyllähän näitä riittää koko kaupungissa.
EI HÄMÄLÄISET MITÄÄN HITAITA OLE, NE ON JUMALATTOMAN TYHMIÄ