Joulukuun Hymy-lehdessä on toimittaja Maija Ankkurin kolmen sivun artikkeli Janista. Aiheena Janin rakennusprojekti eli hänen piilopirttinsä valmistuminen Tuuriin. Jutun ohessa paljon hyviä kuvia Janista, hänen saunahuvilastaan sekä huvimajasta. Jutusta selviää että Janin huvilan pinta-ala on 55 neliötä ja se käsittää saunan, tupakeittiön ja parven.
- Ajattelin, että olisi aika turvallinen lähestymistapa rakentaa ensin saunahuvila, eikä jotain 200-neliöistä taloa, Jani toteaa artikkelissa.
Musabisneksestä Jani tuumaa seuraavaa:
- Tämä on raaka bisnes. Ilman pitkää musiikkitaustaa en uskoisi mahdollisuuksiini.
Artikkelissa Ankkuri kirjoittaa myös seuraavaa:
"Moni on ollut sitä mieltä, että Jani on todellinen Idols-kisan voittaja. Siinä missä popparit Antti Tuisku ja Hanna Pakarinen tekevät pistonomaisen nopean rynnistyksen tähtitaivaalle, tavallisiin suomalaisiin rokahtavalla soundillaan ja imagollaan vetoava Jani kiertää lavoja vielä kymmenenkin vuoden päästä".
Näin minäkin uskoisin käyvän, että Janilla on pitkä ura edessään :)
Juttu joulukuun Hymyssä
6
1303
Vastaukset
- yrjänä
taas sanoi, kun kysyttii kuka voittaa tänä vuonna idolsin, että mtv3 ja sonybmg...
tais olla oikeessa :) - ooo oo o
se janin tyyppinen rokkari tänävuonna minkä tuomaristo tiputti viimevaiheesa kunsaivat tiputtaa
- Jani fani
Teennäisiä määkijöitä kaikki.
- jussi
Jani fani kirjoitti:
Teennäisiä määkijöitä kaikki.
ooo oo o varmaan tarkoitti just niitä, janin tapaisia teennäisiä määkijöitä.
- janittajanainen
jussi kirjoitti:
ooo oo o varmaan tarkoitti just niitä, janin tapaisia teennäisiä määkijöitä.
Se mikä määkii on l a m m a s ;-)
Jani puolestaan on paras. - ooo oo o
Jani fani kirjoitti:
Teennäisiä määkijöitä kaikki.
mävaan tarkoitin sitä yhtä äijää mikä eka kierroksella pääs jatkoon mutta seuraavalla putos musta se vaan jotenkin oli janin tapainen
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1087841
Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata
Manneja, vaiko matuja?1246198- 835247
- 1414593
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan113250- 623054
- 582968
Törkeää toimintaa
Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818112482- 612457
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562086