Nykyinen "Dingo" on kuin kivireki, jota tonttulauma (Nipa etunenässä) vetää väkisin otsa hiessä sen kuitenkaan liikkumatta senttiäkään eteenpäin.
Give it up. Go let it go. There's nothing to see here. Let it die.
Helvetti - tämä naiviuden huipentuma on jo surkuhupaisuuden huipentuma.
Give it up. Go let it go. There's nothing to see here. Let it die.
Helvetti - tämä naiviuden huipentuma on jo surkuhupaisuuden huipentuma.
Vastaukset 5
Vanhimmat
teutuisi jos keikoilla ei kävisi niin totaalisen paljon porukkaa ja ellei siellä olisi niin tajuton meno.Onneksi kuitenkin porukkaa riittää ettei sairas toiveesi toteutuisi.Long live Dingo!
On kai jokaisella?En itse ostaisi uutta levyä tai menisi keikalle, kerran kaiken kokeneena ei tällä uudella virityksellä ole mitään tunneperäistä, uutta tai luovaa tarjottavana, mutta sehän on minun mielipiteeni.Legendat myy, seiskan kannessa tai keikoille ilman ikärajaa.Jos ABBA tulisi, menisin heti.Väkeä tai ei,miksi kiistellä makuasioista, se mikä edelliselle kirjoittajalle on tärkeää ei varmasti kosketa meitä, joita uusi tuleminen ei kosketa sen kummemmin, syynsä kaikilla:)
Mä kyllä haluaisin tietää mitä ne ex- bändin jäsenet puuhailee nykyään..?Se kiinnostaisi enemmän kuin Aina vaan Nipan näkeminen.
en ole koskaan ollut mikään vani ,mutta pari keikkaa nähtyäni,täytyy vaan todeteta et,Bändi on loistava livenä.helvetin enerkinen .ja soittajat aivan Huippuja.Täytyy vaan todeta et hyvä mikä hyvä!!!!
Dingo on loistava livenä.Itse nähnyt joitakin keikkoja ja kuuntelen bändiä mieluummin livenä kuin levyltä.Kukaan muu ei osaa ottaa yleisöön yhtä hyvin kontaktia kuin Dingo.Keikat on vuoropuhelua yleisön kanssa. Siinä varmaankin yksi keikkasuosion salaisuuksista.Nautittavaa katseltavaa ja kuunneltavaa!
Vamha Dingo oli loistava livenä, uutta viritystä en halua edes nähdä.. Onneksi on Velikuu!!