Anne Mattilasta

mä vaan

Mä tiesin jo kun Anne oli 13vee, että siitä tulee laulaja!! Kuulin Annee ensimmäisen kerran karaokessa luomajärven karjatilalla, mutta tiesin annen olemassaolosta jo sitä ennen. Anneli on silti parempi persoona ja esiintyjä kuin anne ja Anniina on kuin Lea Laven tai jotain. Anitta on kans hyvä ja Arttu parka ei uskaltanut lavalle, mutta eikö 4 riitä. Kyllä Antti ja Artoki osaa laulaa, ne ei vaan lavalle oo uskaltautunu, mutta Arto ainaki karaokes hyvin laulaa..

9

982

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Emppu

      Taidatpa sitten tosissaan olla kakkien Mattiloiden fani :) Että karaokea karjatilalla? ..sehän mielenkiintoista.

      • Emppu

        ei 'kakkien Mattiloiden' vaan KAIKKIEN


      • olekkaan
        Emppu kirjoitti:

        ei 'kakkien Mattiloiden' vaan KAIKKIEN

        vaan läheltä seurannut heidän elämää!!!


      • Saapas
        olekkaan kirjoitti:

        vaan läheltä seurannut heidän elämää!!!

        Sinä olet sitten saanut seuratakin valovoimaisia, mutta nöyriä, ihmisiä läheltä! Kyllä se on aikamoinen onni, että näin tapahtuu. Itse olen saanut seurata aika läheltä Janne Tulkkia!


    • anu

      Kunpa saatais ne pojatkin laulamaan.Toivottavasti vielä kuullaan.

    • kauniimmin voi

      Soutaa,sormet mikin kaulaa
      hän haluaa kauniisti laulaa
      nään tunteet laulajan
      ja häntä rakastan
      ei laulaa kauniimmin kukaan voi
      ja minussa laulu soi
      hän myöskin tietää sen
      ja kertoo sanoin rakkauden näin sanat soi
      ei laulaa kauniimmin kukaan voi
      hänelle lentosuukon osoitan
      johon vastausta odotan.

    • mä vaan

      Anne on paras!Kolme muuta sisarrusta myös on hyvii laulaan!

      • Mattilat rulez

        mä taas diggaan Annelia sil on tosiaan persoonaa ja persoonallinen ääni ja siinä on särmää!Anne myös hyvä laulaa tunteikkaasti samoin myös anniina. Annelilla vähän ronski tyyli laulaa eikä pyytele laulutyylillään ihmisiltä anteeksi vaan laulaa niin kuin itsestä tuntuu eikä esitä mitään mitä ei ole. Anniinastakin tulee huippu kunhan vain saa omia biisejä


    • ottaa vaan päähän kun ne ovat niin paljon esillä. Lähinnä "Perutaan häät" soi joka paikassa.

      On kuitenkin kiva, jos tunsit laulajan ennen kuuluisuutta. Varmasti upea tunne. Olisi kiva jos itekin olisi mukana jonkun taipaaleella alusta asti. OK...toivon että olisi ollut Einin ekalla keikalla, mutta se ei kai mahdollista olisi ollut, koska synnyin vasta 1982. Olisinpa edes tiennyt Einin 90-luvulla, mutta ostin Hitit vasta vuosi sitten. Tuntuu että elämä on mennyt hukkaan.

      Ehkä tutustun Annelin levyyn joskus. Hän ehkä voisi iskeäkin...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      135
      1432
    2. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      110
      1193
    3. Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?

      Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede
      Kuhmo
      26
      1023
    4. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      89
      974
    5. Tuleeko Martinasta rouva Muhis

      Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat
      Kotimaiset julkkisjuorut
      313
      871
    6. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      99
      823
    7. Miten näytät / näytit ihastumisesi hänelle?

      Toimiko, miten hän vastasi? vinkki5
      Ikävä
      38
      712
    8. Ei enää kauaa rakkaani

      Ensin minun pitää saatella narsistit oikeuden eteen ❤️
      Ikävä
      109
      666
    9. Oletko miettinyt sitä

      Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.
      Ikävä
      56
      658
    10. Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.

      Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet
      Suomussalmi
      144
      644
    Aihe