Suuri ongelma kun joulu lähenee ja joulukortit on vielä hankkimatta. Olisi mukava ostaa kortteja kunnon nivaska, ettei tarvisi kaupasta ostaa yksitellen, kun ovat niin kalliita. Löytyisiköhän netistä tai jostain paikkaa mistä voisi kortteja tilata?
Mistä Joulukortteja?
7
742
Vastaukset
- siellä on edullisia
- metsään meni äsken
- winter
Mikset tee itse joulukortteja? =) Minä ainakin arvostan hyvin paljon kaikkea itse tehtyä kuin kaupasta ostettua. Itse neulottu/virkattu nalle on paljon arvokkaampi kuin kaupasta ostettu söpö ja ihana pehmeä kallis nalle. Mutta toki ostetut kortitkin ovat hienoja. Joudun itsekin ostamaan kaupasta valmiita kortteja, kun kaikille "ei kerkii" tehdä.
- tonttu16
Tuolta saa ainakin ladata jotain malleja: http://www.studiotolvanen.fi/taustakuvia/joulu-taustakuvat-joulukortit.html
- ehdotus2
Hei!
Täältä saa joulukortteja joko katalogista tai saa suunnitella oman: http://www.chiringobynanaya.com/prestashop/ - MaxO
Kerätääs vinkit tänne, mistä saa ihanimmat joulukortit!
Haluan nähdä muitkin ihania, ennen kuin päädyn tilaamaan :D
Meidän ostoslistalla ovat nämä ihanat kotimaiset:
https://www.pikkusydan.fi/fi/tuote/15933449
https://www.pikkusydan.fi/fi/tuote/15014228
ja toisen tyyliset
https://www.pikkusydan.fi/fi/tuote/15932694- hyväettäkotimaisia
Ovat kyllä ihania, etenkin nuo eläinaiheiset.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1006374
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303813törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283190Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3701726- 331398
- 271330
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46969Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11956Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11880- 42869