Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Sopupeli hpk-pelicans???

jos siinä vetokohteessa näkyy single, niinkuin tässäkin hpk-pelicans toisen erän jälkeen laukaukset maalia kohti 14-33 pelicanssin hyväksi, HPK pelaa tahallaan huonosti, pelaajat ehkä saavat siitä lisääextraa.
Hemmetti soikoon.
7818
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Eiköhän nuo HPK:n edelliset pelit ole viitanneet siihen, että päässä on mennyt jotain jäähän. Ei sen kummempaa.

Äänestä

Ei ne välitä, siksi ne häviää. Huomasin jo syksymmällä HPKssa näitä piirteitä. HPK ja monet SM joukkueet näyttävät avoimesti kaikille ettei huvita pelata.
Esimerkki halusta voittaa oli Shanghain Tennis finaali ottelu jossa 5den puolentunnin pelin jälkeen oletettu häviäjä David Nalbandian kukisti mestarin. 5 tuntia mailan heiluttamista todistaa että molemmat halusivat voittaa. Onhan Tennis pelaajien rahatulot huipulla megaa se vähän auttaa.

http://www.masters-cup.com/Global/Styles/TMC/photos/200X250/nalbandian

Äänestä

Rahalla on suuri mahti.
Joku tekee kovaa bisnestä!
Kuinkahan suuri joukko tässä mafiassa on?

Äänestä
  • nyt itkekö.
    pelican vaan parempi joukkue!!!!!
    pelican tulee vielä ja kovaa!!!!!!

    Äänestä

  • hän kirjoitti:

    nyt itkekö.
    pelican vaan parempi joukkue!!!!!
    pelican tulee vielä ja kovaa!!!!!!

    Varmaan monen mielessä käy et järjestettyä häviämistä tai välinpitämättömyyttä pelaajissa. Kerran oli oli SM pelissä avoin paikka ja ... hyökkääjä löi mailan poikki kiekon taakse. Tuntui vähän oudolta ja koko häiviö oli 1-0. Taisi olla Tappara.

    Äänestä

Ei kyllä käyny ees mielessä, että pelikaanit vois voittaa.. Vitt..,Pelimerkit hupeni kivasti.
No, toivottavasti Nhl pelit menis ok..!!
Ottava o Ny Rangerssin, ja Tornoton,Buffalon,sekä
Detroitin,ja Edmonttonin kanssa laitettu voittajaksi

Äänestä

ollut unessa jo ainakin 4 peliä.Ei se mikään ihme ollut että hävisi pelikaaneille.No onneksi joulutauko tulee oikeaan aikaan.Huomenna tulee kyllä vielä Kärpiltä nenään, mutta ehkä joulutauon jälkeen alkaa taas rullata.HPK RULES

Äänestä

Kommentoi aloitusta


en ikinä pelaa kirjoitti:

jos siinä vetokohteessa näkyy single, niinkuin tässäkin hpk-pelicans toisen erän jälkeen laukaukset maalia kohti 14-33 pelicanssin hyväksi, HPK pelaa tahallaan huonosti, pelaajat ehkä saavat siitä lisääextraa.
Hemmetti soikoon.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu