Ottakaa savuapinat opiksi!
Nguyen Tuong Van
hirtettiin
4424
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
http://www.helsinginsanomat.fi/uutiset/tuoreet/artikkeli/Australialainen heroiinin salakuljettaja teloitettiin Singaporessa/1101981823179
Ihmistä ei saisi tappaa tuollaisen teon vuoksi!
Ainoa tilanne, jossa voisi kuolemanrangaistusta ajatella on jos olet tappanut itse jonkun ja saat siitä samanlaisen rangaistuksen.
Viestin aloittaja varmaan olisi todella iloinen jos esimerkiksi äitisi laukkuun sujautetaan huumeita lentokentällä ja hänet hirtetään sitten sen seurauksena tai jos lapsesi vaikka ajaa kortitta poliisia karkuun ja hänet teloitettaisiin sähkötuolissa ja saisit itse katsoa kun silmät sulavat päähän sähkön aiheuttamasta lämmöstä ja kuset ja paskat tulee housuun siinä samalla.
Nytkö maailma on sitten jotenkin parempi paikka?
Nytkö taistelu herooinia vastaan on voitettu?
Vastaan: Ei.
Hirttäminen on perinteinen tapa uhrata ihmisiä Odinille. Toivottavasti jumalten viha on nyt lepytetty.