Itse en ole ikinä tarvinnut Jorman vihjeitä, mutta kaikki kun heidän vihjeiden huonosta tasosta valittaa, niin tein tossa lepäillessäni runon :)
(Hemmetti ku en muista kaikkia enää, säkeitä oli niin paljon, mut nää mää muistan) :D
"Älä soita ESBL:lle, älä nosta luuria
Nehän käyttää analyyseissään vain pelkää tuuria.
Soita sinne ja ne kertoo mukavat tuplat, triplat ja kvartetit
Illalla katsot tulokset, kuuluu vaan vitut ja helvetit.
Parempi on kun käytät omaa päätä,
Miksi luottaa Vuoksenmaahan, hanhän on vanha haiseva näätä.
Siis älä maksa vihjeistä Jormalle 10:ntä ekua
Mieluummin ostaa silläkin sikspäkin sakua."
Runo ESBC:lle!!!
13
993
Vastaukset
- Viisas mies
Kirjoitit asiaa, ja vielä runon muodossa.
Voisit tehdä runokirjan.
Hyvää viikonloppua sinulle.
T: Raikka- peetu
tuo on täyttä totta,todella huono koko tyyli..
- johannes-s
Vois kyllä kirjottaa...välillä tuppaa tuo runosuoni tulvimaan vaikkei haluisikkaan. Nuo nyt ei ollut viellä kovin hyviä riimejä, mutta joskus pieni pääkoppani tuottaa sellasia juttuja, että rupee väkisinkin itseäänkin naurattamaan :D
Kiitos, ja hyvää viikonloppua myös sinulle Raikka!
- jessssse james!!!
jos jomppa vihjaa satsaa ykköselle,
ite miettii on se pelle
silloin parempi luottaa tasuriin,
ja voi jomppa työntää luurinsa hanuriin
vois jomppa lähtä kohti haaparantaa,
ja gunnarille sormuksen antaa
jompalla olis siellä hyvä mieli,
kun pakarissa lirputtaa gunnarin kieli
täällä sais rauhassa pelata,
kun ei tarvis jompan vihjeitä kelata!
hyvää joulua!!!!!- -----------------------
Tuostahan vois jo antaa runouden Noopelin-palkinnon
- johannes-s
Nonii, muutkin rupeavat saamaan sanansa oikeaan järjestykseen! :D
Hyvä runo oli!
Hyvää joulua myös sinulle Jesse James!
- qsfafa
Mikä on esbc:n vihjeiden palautusprosentti esim. viimeisen vuoden ajanjaksolta?
- johannes-s
En ole, mutta mikähän se mahtaa olla????
Ihmisten puheista päätellen se ei kovin suuri voi olla :D - keskustelija.
johannes-s kirjoitti:
En ole, mutta mikähän se mahtaa olla????
Ihmisten puheista päätellen se ei kovin suuri voi olla :DPitkällä tähtäimellä luultavasti jotain 120 luokkaa. Esbc:n keskustelufoorumia tuli aikanaan luettua vihjeiden toivossa, ja sieltä kävi ilmi että tuottavinta hommaa (ainakin viime talvena) oli veikata ulkomaisille firmoille NHL-vetoja. Ongelmaksi kuulemma muodostui lähinnä se että panoksia rajoitettiin :)
- qdasda
johannes-s kirjoitti:
En ole, mutta mikähän se mahtaa olla????
Ihmisten puheista päätellen se ei kovin suuri voi olla :DIhmisten puheista päätellen... Onko joku näistä ihmisistä ostanut vihjeitä pitemmän aikaa, esim vuoden, ja laskenut prosentin sitten? Et kai ole niin tyhmä, että oletat suurimman osan Jorman vihjeistä osuvan? Että kun vihjeitä ostaa niin suunnilleen aina osuu? :) Ei sinänsä ihme että täällä tuollaisia tahvoja liikku, onhan tämä suomi24.fi:n keskustelupalsta :) Jos et ole aiemmin tiennyt, pitkävedossa voi menestyä vain siten, että onnistuu poimimaan ylikertoimisia kohteita. Menestys mitataan pitkässä sarjassa (tuhansien vetojen). Lue vaikka ylikerroin.comia, niin pääset jyvälle. Mutta älä missään tapauksessa kirjottele sinne!
- hancki
johannes-s kirjoitti:
En ole, mutta mikähän se mahtaa olla????
Ihmisten puheista päätellen se ei kovin suuri voi olla :Dveikkaan 40%
- Se on
Tää on kyllä ihan totta!
- kauppila
oman kokemukseni pohjalta vuosien varrella totuus on se,että vetoguru on ainoa jonka vihjeissä ja peleissä on jotain järkeä,eikä se myöskään suurentele ja vääristele asioita.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1026448
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h834933Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1053191Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p303032Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska262235Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191616Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?961211Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3391192Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311106- 48884