Otsa

Matala

Taksit ovat hyödyllisiä niinkin, että jossainhan yhteiskunnan ammattitaidottoman, lapsellisen ja lähes lukutaidottoman pohjasakan pitää olla töissä niidenkin.
Kaikki eivät pääse palokuntaan, joten ajakoot taksia. Siihen ei tarvita koulutusta, yrittäjyyttä, kokemusta tai palvelualttiutta. Riittää että on ostanut itselleen suojatyöpaikan ja sitten notkuu tolpalla. Tai mikä vielä pahempaa, on pelkkä taksirenki. Hyi s**t*n* sentään.

Mainitse edes yksi merkittävä taksimies tai edes yksi merkittävä teko, jonka taksijulli koskaan olisi tehnyt. Pimeän viinan ja Viagran myyntiä ei pidetä merkittävänä.

Jaha, että ei löytynyt yhtäkään, ei miestä ei tekoa. Sitähän minäkin.

6

990

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Taksiautoilija

      Onko joku syöny Sun evääs?

    • kookoo

      se merkittävä teko joka on tullut tehtyä on että,on hoidettu sinutkin sa...n torvi katuojasta kotiin. Virheitähän tulee tehtyä.

    • Henkka

      tuskin oot joo muistanu kertoa kuskille mielipidettäs kyytiin noustessa, päin naamaa..

      Näköjään olet idiootti, mutta eihän sille minkään mahda, että olet ilmeisesti niin köyhä et sulla ei varmaan todellisuudessa ole edes varaa matkustaa taksilla.

    • Jusa

      Kyseessä on vain trolli tai joku sekopää.

    • Renki-77

      Hienosti laitat sanan säilää täällä anonyymien
      ihmemaassa. On totta, että meitä on moneen junaan, mutta suurin osa ammattikunnastamme on
      erittäin fiksua porukkaa, jotka auttavat ihmisiä
      myös hädän hetkellä.
      Huomaa, että olet keskinkertainen pyrkyripelle,
      baarista tulossa, lukuisten pakkien jälkeen purat itseäsi taksinkuljettajalle saamatta huomiota ja nyt täällä purkamassa turhautumistasi.

    • älypöllö

      kilpailuun missä tahansa asiassa.Hallitsen kaikki kaikki mahdolliset tieteenalat, ja pystyn keskustelemaan niistä.
      Olen selvittänyt elämän tarkoituksen, geologisen syy-seuraussuhteen ja galaktiset kokoluokat. Sen ohella ajan taksia!
      Sinun olisi parasta pysytellä kaukana taksimaailmasta, tuskinpa lie edes fyrkkaakaan...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      60
      3679
    2. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      47
      3679
    3. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2841
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      51
      2569
    5. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      54
      1973
    6. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      15
      1639
    7. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      21
      1609
    8. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1503
    9. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      106
      1317
    10. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      180
      1261
    Aihe