Tyhjäkäynti vaeltaa.

Oma 300D W124 käy tosi nätisti
tyhjäkäyntiä,mutta "kovan" ajon jälkeen (esim.3h
moottoritietä) auton tyhjäkäynti alkaa heitellä
ja saattaa se jopa sammua.
Onko tähän muuta selitystä kuin likainen
naftansuodatin? Kylmänä tai normaalissa ajossa
oiretta ei esiinny...
1331
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

...pakokaasujen takaisinkierrätyksen venttiili on
sulla jumissa? Olen kuullut, että kun
nokivasaralla ajaa pitkään korkeilla kierroksilla
se ei enää toimikaan kunnolla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


450-800 rpm kirjoitti:

Oma 300D W124 käy tosi nätisti
tyhjäkäyntiä,mutta "kovan" ajon jälkeen (esim.3h
moottoritietä) auton tyhjäkäynti alkaa heitellä
ja saattaa se jopa sammua.
Onko tähän muuta selitystä kuin likainen
naftansuodatin? Kylmänä tai normaalissa ajossa
oiretta ei esiinny...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu