Rajakylä paras alue

Meri-Toppilaa haukutaan nyt. Ennen haukuttiin Rajakylää. Nykyisin Rajakylä on Oulun paras lähiö.

Kun alue on uusi sillä, on vaikeutensa. Niin on nyt Meri-Toppilalla.

Jonkun viuoden päästä alue on rauhoittunut. Niin kävi Rajakylässä ja niin käy Meri-Toppilassa. Ikävää kun mustamaalataan.
1563
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Olemme nyt asuneet eukon kanssa viis vuotta täällä ja
meno on rauhoitunut kokoajan. plussana vois mainita esim. oma kirjasto, neuvola ja hammashoitola. Ainoa häiritsevä tekijä on vain tuo ostarin seudut jotku. Se kun pois niin hyvä olis. Voittaa muuten Vantaan Koivukylän ja
Pakkalan alueen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


MartskuC kirjoitti:

Meri-Toppilaa haukutaan nyt. Ennen haukuttiin Rajakylää. Nykyisin Rajakylä on Oulun paras lähiö.

Kun alue on uusi sillä, on vaikeutensa. Niin on nyt Meri-Toppilalla.

Jonkun viuoden päästä alue on rauhoittunut. Niin kävi Rajakylässä ja niin käy Meri-Toppilassa. Ikävää kun mustamaalataan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu