miksi takseja ei valvota lähinnä yöllä,ajavat väsyneenä ja huimilla ylinopeuksilla,menneenä viikonloppuna satuin istumaan taksiin 860 helsingissä ja sain naiskuskin (jolla väsymys painoi ilmiselvästi silmissä)lisäksi hän ei välittänyt nopeus rajoituksista tuon taivaallista,siis erittäin vaarallinen yhdistelmä ymmärrän kyllä että pikkujouluaikaan on kiirettä mutta eikös liikenne turvallisuus ole etusijalla.ENNEN KUIN RYSÄHTÄÄ.
mikä vaivaa
8
1027
Vastaukset
- Brr
Viimeinen valvontaisku oli pari viikkoa sitten, jolloin minulta tarkastettiin mm. ajopäiväkirja johon työajat on merkittävä...
- jepjep
täytetään oman mielen mukaan, toki vain tyhmä siitä sakot ottaa jättämällä täyttämättä tähän aikaan vuodesta. Sillä näin pikkujouluaikaan näitä paperiratsioita on perinteisesti vuosittain ollut.
- voipi
Täyttää ihan miten huvittaa.
Koko lappu on ihan silmänlumetta. - vaan
Täällä ainakaan mitään ajopäiväkirjaa täytellä, turhaa moinen.. saahan sitä aina väliraportit jos tarvii tietää kauan ollu liikkeessä..
- Joionas
Suomalaiset taksialan yrittäjät ovat moraalittomia ahnehtijoita, joita kiinnostaa ainoastaan tili.
- pakottaa
ei yrittäjät ahnehdi vaan rengit, kun on %-palkka niin on pakko ahnehtia että saisi edes jonkunlaista tuloa.normaalitunneilla ja nopeuksilla ei pysty elämään.
- eräs....
Vai vaivasko sua vaa naiskuskin ammattitaito.. tais vähä pelottaa ku akalla oli raskas kaasujalka :)
- naikkonen nii n
Ajelen useammalla autolla ja joissain nuo nopeusmittarit näyttää pirusti liian vähän.
Ajan itse sen mukaan mitä navigointilaitteen nopeusmittari näyttää ja sitähän ei asiakas välttämättä tiedä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 915896
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h804762Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv933001Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p262780Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska252036Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191486Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3351047Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?851018Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚125940- 48754