Kertokaa Luis Mandokista

Mitä te saisitte irti filmiohjaaja Luis Mandokista astrologisesti? Onnistuin googlettamaan hänen syntymäaikansa ja paikkansa.

Hän on syntynyt Meksiko Cityssä Meksikossa 7. toukokuuta 1954. Nykyään hän tekee todella liikuttavia elokuvia (mm. Mies tapaa naisen, Viesti Mereltä, Angel Eyes). Kellonaikoja ja semmoista en tiedä. Näiden tietojenkin saaminen oli ison työn takana.

Olette ihania jos viitsitte kertoa lisää. :)
4202
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Näkyy olevan härkä. Sen pätkät taitaa olla aika aistillisia. Käytännönläheinen tyyppi.

Äänestä

Uudessakaupungissa? Mikäli asut saattaa olla että tunnen sinut. Älä pelästy, en ole mikään ahdistelija!!!

Äänestä
  • Kiitos kysymästä: En muista ikinä edes käyneeni Uudessakaupungissa. :)

    Tiedätkö sinä jotain Luis Mandokista. Sepe hiukan jo -kiitos hänelle :) - kertoikin tästä. Jos tiedät aiheesta niin kerro ihmeessä. :)

    Äänestä

Tuon mukaan Mandokilla on Kuun ja Jupiterin konjunktio kaksosissa trinissä Neptunukseen ja sekstiilissä Plutoon.

Hänen filmeissään näyttää kyllä olevan aika neptuniaanis/plutoniset teemat. Oletko lukenut "Valkoisen Palatsin"? Tuon Glenn Savanin kirjan, josta Mandoki ohjasi "Sähköisen Kohtaamisen". Sen keskeisin teema näyttää olevan päähenkilön addiktoituminen -Neptunus. Kirja alkaa alkuasetelmasta, jossa päähenkilön vaimo on kuollut -Pluto- eikä hän tahdo päästä siitä yli.

Samantapainen addiktoituminen näyttää olevan Meg Ryanilla tuossa "Kun mies tapaa naisen", joskin hänellä addiktio on viinapulloon. Tässä on huomattavaa, että addiktio -Neptunus- on nimenomaan naisella -Kuu. Mandoki ilmeisesti näkee naisissa addiktiota. Jälleen Savanin kirjan Noralla on taipumus ylenmääräiseen juomiseen.

Kuolema -Pluto- tuntuu näyttelevän myös keskeistä osaa: Angel Eyesissa Catchin vaimo on kuollut, Sähköisessä Kohtaamisessa Noran poika ja Viestissä Mereltä Garretin vaimo.

Keskimääräistä parempia leffoja mielestäni. Toivottavasti sait tästä jotain irti. :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Riina... kirjoitti:

Mitä te saisitte irti filmiohjaaja Luis Mandokista astrologisesti? Onnistuin googlettamaan hänen syntymäaikansa ja paikkansa.

Hän on syntynyt Meksiko Cityssä Meksikossa 7. toukokuuta 1954. Nykyään hän tekee todella liikuttavia elokuvia (mm. Mies tapaa naisen, Viesti Mereltä, Angel Eyes). Kellonaikoja ja semmoista en tiedä. Näiden tietojenkin saaminen oli ison työn takana.

Olette ihania jos viitsitte kertoa lisää. :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu