Haluamme presidentin joka johdattelee kriisin
tullen, joukkoja yhdessä pääministerin ja hallituksen kanssa sopivimmin ratkaisuin oikeaan lopputulokseen.
Presidentin tulee olla yksi henkilöistä jotka saavat vaikuttaa asioiden etenemiseen.
Kriisinhallinta tarkoittaa pahimmilaan suurta hätää, tuskaa,kriisiäsen syvimmässä merkityksessä.
Emme siis halua presidentiksemme Niinistöä jonka airueet ovat sitä mieltä, että heidän presidenttiehdokkaan tärkein tehtävä, on olla elintasosiipeilijä presidentin virassa.
Mikäli presidentillä on valtaa on hänellä myös
vastuuta vallastaan. Mitä pahaa siis on vallassa sopivassa määrin?
Vielä kerran valta ja vastuu kulkee käsi kädessä.
HALUAMME `*presidentin* johtavan
4
104
Vastaukset
- renki
Mulle käy molemmat.
- vastuuta?
Mitä teemme sellaisella presidentillä?
On ihan hyvä että presidentillä säilyy valtaa jonkin verran.
Onpahan myös työtä ja vastuutakin jostakin.
On meinaan aika kallis kulissihenkilö ihan huvikseen vaan kustantaa 6:ksi vuodeksi presidentti täyden palvelun palvelutaloon ilman mitään velvoitteita.
Kokoomus on tehnyt selväksi, että Niinistö haluaa vaan lekottelemaan linnaan. Ei käy! - paras
vastuuta? kirjoitti:
Mitä teemme sellaisella presidentillä?
On ihan hyvä että presidentillä säilyy valtaa jonkin verran.
Onpahan myös työtä ja vastuutakin jostakin.
On meinaan aika kallis kulissihenkilö ihan huvikseen vaan kustantaa 6:ksi vuodeksi presidentti täyden palvelun palvelutaloon ilman mitään velvoitteita.
Kokoomus on tehnyt selväksi, että Niinistö haluaa vaan lekottelemaan linnaan. Ei käy!vienninedistämistehtäviin. Matti kai tarvii jo tukisukat lentomatkoilla. Saukki kyllä kokeneena rullaluistelumiehenä kestää. Niin ja ei oo lunastanut kuuden vuoden takaisia lupauksiaan - ei oo ay-herrojakaan viety matkoille, kun niitä matkoja ei edes oo ollu!
- piti*
paras kirjoitti:
vienninedistämistehtäviin. Matti kai tarvii jo tukisukat lentomatkoilla. Saukki kyllä kokeneena rullaluistelumiehenä kestää. Niin ja ei oo lunastanut kuuden vuoden takaisia lupauksiaan - ei oo ay-herrojakaan viety matkoille, kun niitä matkoja ei edes oo ollu!
sanomani, et Halonen ei lunastanut kuuden vuoden takaisia lupauksiaan vienninedistämismatkoista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m3095554- 745109
Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest484186- 523861
- 433524
SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo893153Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv753031- 422207
- 492148
UMK-juontajakaksikon pari isoa "mokaa" ihmetyttää - Mitäs tykkäsit Syköstä ja Uotisesta juontajina?
Tänä vuonna UMK-lavalla nähtiin artistien lisäksi juontajakolmikko Jorma Uotinen, Sami Sykkö ja Jasmin Beloued. Juontami272098