En vietä mitään itsenäisyyspäivää, koska Suomi ei ole enää itsenäinen, EU määrää täällä lait ja asetukset, ei ole omaa rahayksiköä.
Voihan tätä päivää viettää veteraanien muistopäivänä, heille kaikki kunnia, mutta että itsenäinen Suomi, haistakaa pitkä paska, EU täällä määrää ja Suomen herrat ei ajattele enää Suomen etua.
Hyvää veteraanien muistopäivää
Repe
2
109
Vastaukset
- Itä-suomi
mieltä,en viiti kirjoittaa enää paljon lisää koska tuo asia tuli jo edellisen kirjoittamana selväksi,kaikki kunnia multakii sotaveteraaneille mut ei muille.En vietä itsenäisyyspäivää..
- Ekitalo
Ei itsenäisyyden menettämistä kannata juhlia.
Veteraanit tekivät raskaan työn mutta meidän johtajat luovuttivat saavutetun edun EU.hun ja joudumme vielä maksamaan siitä raskaasti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1393860Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3412993Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt91892Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa91635Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41089- 71944
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar38874- 44784
Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat23761- 65751