Nyt on uusi RS nähty messuilla, upea peli!
Kyllä houkuttelee sen hankinta. Onko täällä tietoa sen toimitusaikatauluista?
Naperot ja inttikundit älkää puuttuko tähän viestiin!
Kyllä houkuttelee sen hankinta. Onko täällä tietoa sen toimitusaikatauluista?
Naperot ja inttikundit älkää puuttuko tähän viestiin!
Vastaukset 17
Vanhimmat
Mulle myyjä sanoi että maaliskuun alussa tulee ekat autot liikenteeseen.
rumalla ja vanhanaikaisella korilla kuin nykyinen Octavia vai onko tehty uusi kori?
sama kanttikori ja laittaa siihen tommoinen kone, kyllä on sitten komia?
Laitan heti tilaukseen farkun.
Ei tarvitse ottaa lisävarusteita, kun kaikki on jo
mukana.
rs koneella, siis ei huvittavampaa automarkkinoilla pitkiin aikoihin, siinähän on tuulenvastuskin kun on niin korkea ja pysty nokkainnen, niin suuri että tuo huippunopeus on kerrassaan teoreettinen, siis tuohon koppaan . Mitähän ne vielä keksii varmaan seuraavaksi tulee pidennettymalli Octaciasta 6:lla ovella kori sama. Se on kuin puutarhajyrsin tuo Skoda nykyään, siihenkin saa lisälaitteita tarpeen mukaan .heh
eräitä ahistavan. heh
että ruohon leikkureita ja puu tarha jyrsijöitä ei käsitellä tällä palstalla ja tuulen vastuksestakin kannattaa puhua vaan omistajansa pärstän kohdalla.jos äijä on pysty nokkainen nii ei voi mitään .Skoda RS on täällä esiintyvistä kirjoituksista päätellen auto markkinoilla todella odotettu uutuus .heh.
Siis etumaski , monesti luulee Corollaksi, mutta onneksi parempi Skoda.
parhaalla tahdollakaan käyttää sanaa tyylikäs. Keula on kuin seinään ajettu. Kantti keraa kantti.
Teinit pitävät paska-autona, mutta mitä autoa joutuu jonottamaan pidempään nykyään. Ehkä Bentleytä, jonka suunnittelijalla muuten on tausta Skodan palveluksessa. Ja taas joitain harmittaa...
Helkama-auto lähetti oikein kaksi vapaalippua nykyisille RS-kuskeille Motor Showhun. Se on sitä asiakaspalvelua nääs.
Oli hieno auto se RS, pidin erityisesti ratista. Oli huomattavasti hienompi kun tavallisessa Octaviassa.
What Car? lehdessä oltiin samaa mieltä ratista http://www.whatcar.co.uk/car-review-summary.aspx?NEW_USED=1&MA_TYPE=1&MA=39&RT=664
Ocu RS:
http://www.bongaa.com/fi/tapahtumat/muutautotapahtumat/?x=helsinkimotorshow2005&start=10&show=121&order=
SuperB:
http://www.bongaa.com/fi/tapahtumat/muutautotapahtumat/?x=helsinkimotorshow2005&start=13&show=162&order=
http://www.bongaa.com/fi/tapahtumat/muutautotapahtumat/?x=helsinkimotorshow2005&start=13&order=&show=163
Kyllä se näytti hienolta mielestäni. Kävin myös Helsinki Motor Showssa. Kyseinen hatchback taisi olla ilman lisävarusteita kun yleensähän niissä on niitä lisävarusteita messuautoissa? Vakionahan RS:ssä on kaikki tarpeellinen periaatteessa ja muutama ehkä tarpeeton varuste. Siirsi etumatkustajan istuinta eteenpäin, koska se oli liian takana ja mieleen tuli, että olisi voinut olla vakiona sähkösäätöiset etuistuimet.
... mm. kattoluukku nyt ehkä merkittävimpänä. Siis muistelen että kumpikin auto oli varustettu sellaisella. Toisessa oli sitten 17" vakiokokoiset ja toisessa 18" lisävarustelistalta.
http://www.bongaa.com/fi/tapahtumat/muutautotapahtumat/?x=helsinkimotorshow2005&start=9&show=117&order=
on ei voi muuta sanoa.
Teknikens Världin numerossa 25/2005 on testattu Ocu RS, Volvo V50 2.4 ja Opel Astra Sport. Voittaja on selvin pistein Skoda.
TV:n testien lopussa on aina kuuden samantapaisen auton rinnastus, joista yksi saa "bästa köp"-arvon. Tämän luokan autoista parhaaksi ostokseksi valittiin Skoda, joka jätti taakseen niin Audit kuin Bemaritkin (joiden omistajat voivat toki lohduttautua sillä, että vain köyhien tarvitsee ajatella rahaa).