Matti Vanhanen!!??

Vanhanen petti taas

Matti Vanhanen haluaa lisää maahanmuuttajia!!
No kilpailemaan tietenkin suomalaisten kanssa teolisuuden ja palveluiden työpaikoista. Hyvähän niiden on kilpailla halvemmilla palkoilla, kun kunnat ja valtio tarjoavat ilmaisia asuntoja ja ylläpitoa heille, maksetaan jopa huvimatkoja kotimaihinkin!. Todella edesvastuutonta kilpailuttamista Matiltakin. Ei Suomessa ole työvoimapulaa kunhan maksetaan elinkustannuksiin nähden oikeata palkaa. Suomi nyt vaan on Euroopan kallein maa, sille ei voi mitään, ilmaiseksi ei suomalaisenkaan kannata töitä tehdä.
Paljon parempi jos Matti pitää huolen massiivisista mataloustuista omille lahkolaisilleen.
Vastavetona Matin ehdotukselle palkkatyöväki haluaa, että ulkomaisen halvan ruuan tuontia lisätään moninkertaisesti. Näin kaupunkilaisetkin säästävät selvää rahaa ja samalla turhan maataloustuen tarve vähenee kun saadaan lopettaaa maatiloja.

6

212

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Wiljami

      Juuri ilmestyneen mielipidemittauksen mukaan keskustalaiset vastustavat ylivoimaisesti eniten maahanmuuttajien määrän kasvattamista.

      Matti Vanhanen toteuttaa demareiden politiikkaa tässäkin asiassa. Tällaista se on kun puheenjohtaja on demarien juoksupoika ja äänitorvi.

      http://www.helsinginsanomat.fi/kuvat/pieni_webkuva/1101981863065.jpeg

      Wiljami

    • Eipä se mikään ihme ole

      Kepuhan on oikeistopuolue.
      LOL

    • Ahon hallituksen

      aikaista kansan kyykyttämistä

    • tässä-
    • mielenkiintoista.

      vaadit palkansaajille elinkustannuksia vastaavaa palkkaa, mutta et salli samaa vastaavuttaa viljelijöille.
      Miksi?

      ja toiseksi mistä sinä saat sitä halpaa ruokaa?
      Koska jos sitä todella halpaa olisi ulkomailla niin paljon niin miksi esim. Lidl kuitenkin myy suomalaisia elintarviketuotteita.

      Ps. miten se tulee halvemmaksi suomalaisille jos antaa rahat esim. ranskalaisille suomalaisten sijaan ja kaiken lisäksi vielä menet ja ostat heidän tuotteitaan.

      Toivomuksesi myös aiheuttaa tätä
      http://www.demari.fi/Article.jsp?article=2357

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      110
      7662
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      116
      5318
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      119
      3547
    4. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      29
      3527
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      35
      2574
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      119
      1886
    7. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      356
      1530
    8. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      96
      1521
    9. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      69
      1381
    10. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      131
      1366
    Aihe