LADA sivut tarvitsevat

Mielestäni jonkin asteinen sensuuri voisi astua tällekkin sivustolle ettei kaikki paska olisi tukkona täällä ainiaan. Olenko asiassa vai en? Paskanpuhujat sensuroikaa itsenne!!
6454
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Kirjoittaja on ilmeisesti närkästynyt siitä, että
- Lada-palstalle kirjoitellaan paljon verrattuna muihin automerkkipalstoihin ja
- Lada-palstalla ei kirjoitella juuri lainkaan auton vioista, toisin kuin muilla automerkkipalstoilla.

Syyt ovat hyvin ymmärrettäviä, sillä
- Ladasta pitävät ja siitä ovat suunnattoman kiinnostuneita myös monet sellaiset, joilla ei sitä edes ole; toisin on asia muilla automerkeillä, ja
- Ladalla ei juurikaan ole vikoja, toisin kuin muilla automerkeillä.

Eihän tuohon muuta voi sanoa, kuin että sydämen kyllyydestä suu puhuu.

Lada on ylivoimainen eikä sitä tosiasiaa voisi edes mahdollinen sheriffi muuttaa.

Äänestä

Meillä on täällä yksi kirjoittaja joka kirjoittaa neuvostomieliseen tyyliin Ladasta. Kaikki tosiasiat unohdetaan ja ihannointi on kuin Isä Aurinkoisen aikaan naapurissa. Tämä on oikein! Kaikki ongelmat on piilotettava ja Ladasta pitää kirjoittaa ihannoivaan sävyyn. Sheriffin pitäisi ehdottomasti poistaa kaikki moska joka näihin kirjoituksiin tulee vastineeksi! Ketä voisi kiinnostaa tosiasiat? Ei minua ainakaan. Jatketaan tähän malliin ja sheriffi siivoamaan arvostelu!

Äänestä

Kirjoittaa jos sillä on terapeuttinen vaikutus ja paineet pienenevät..mikäs siinä onhan näitä huvittava lukea kun automaailman aateliset kertovat omina tarinoinaan kaikkia mahdollisia legendoja mitä kaupungilla ladasta kerrotaan..

Äänestä

On kyllä ärsyttävää lukea, kun kaiken maailman hölmöt aukovat päätään täällä Ladasta. Kyseiset hörhöt tuskin koskaan ovat olleet siinä onnellisuuden ja autuuden tilassa, että olisivat päässeet ihan oikean Ladan kyytiin tai mikä ihanampaa kuljettamaan Ladaa! Kyllä muuttuisi ääni kellossa, kun nämä kaikenmaailman suunpieksijät saisivat oikeita kokemuksia maailman laadukkaimmasta työväen automerkistä. Tosiasia kyllä on sekin minkä Weli tuossa totesi, että niistä vioista täällä ei kirjoiteta, koska niitä ei ladamiehen taipaleelle mahdu kirjoitettavaksi asti!

Äänestä

Weli-poikani wirallinen wara-sheriffi weli wiljami yhtenään lähettää asiattomien viestien poistopyyntöjä ylläpitoon.

Perusteluna on, että ladasta on taas kerrottu totuuksia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


SHERIFFIN kirjoitti:

Mielestäni jonkin asteinen sensuuri voisi astua tällekkin sivustolle ettei kaikki paska olisi tukkona täällä ainiaan. Olenko asiassa vai en? Paskanpuhujat sensuroikaa itsenne!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu