Osaako kukaan sanoa onko Vanhanen ajanut koko pääministerikautenaan ainuttakaan selvästi keskustalaista asiaa hallituksessa.
Jos tiedätte niin sanokaa ihmeessä.
Sivusta katsoen nimittäin näyttää, että vanhanen on punaisempi demari kuin Halonen ja Heinäluoma, kun Vanhanen keskittyy kaikella tarnollaan toteuttamaan sosiaalidemokratiaa eikä keskustalaisuutta.
Vasemmistomielisten keskustalaisten kannattaa äänestää Suoraan Halosta ja muiden puolestaan Sauli Niinistöä. Muuta keinoa ei ole, jos vaaliin halutaan selkeä asetelma kahden vaihtoehdon välille.
Vanhanen on pelkkä Halosen varjo, ei mikään oikea vaihtoehto.
Vanhanen on demari
ja tosi punainen onkin
2
104
Vastaukset
- tosi asia
Kysyt mitä Vanhanen on ajanut?
Vastaus:
Itseään ja Keskustaa valtaan.
Joidenkin mielestä asia on hyvä ja joidenkin mielestä huono. Valitse itse.- VAI MITÄ
Kun katsotaan kepun alenevaa kannatusta ja Vanhasen omaa kannatusta, joka on alle keskustan huononm kannatuksen, niin ei voi muuta sanoa, kuin että Vanhanen on pahasti epäonnistunut tavoitteessaan ajaa itseään ja keskustaa valtaan.
Tai onnistunut, jos katsotaan, että demareiden politiikan toteuttaminen on keskustan ja Vanhasen valtaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 16212387
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1525436Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p454640Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1393659Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska392758Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191926Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1071656Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3641617Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1021516Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1361461